Pegatron IPMIP-GS sistemi canlandırmak için ekran kartı değişimi

icanucar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar büyüklerim küçüklerim öncelikle hepinize merhabalar...
Tanışma gibi bir bölüm bulamadığım için satırlarımı biraz uzun tutmak durumundayım...
Böyle bir güzide sosyal paylaşım platformu bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum izniniz olursa size danışmak istediğim birkaç küçük konu bulunmakta..
21 yaşındayım ve bundan birkaç yıl öncesine kadar oyunlara meraklı fakat kalite konusunda bilgisizdim. Şu an eskisi kadar meraklı değilim. Aynı cehaletim devam etmekte... İnceleme videolarını izledim fakat kendime uygun bir grafik işlemci bulma konusunda hepinizin yardımına ihtiyacım var...
Çizim programlarını sorunsuzca kaldırması ve yeni çıkan ya da ileride çıkacak oyunları desteklemesi benim için birincil etken... Geriye kalan kısmı da kalite izliyor. E tabii mantıklı olmakta fayda var bütçemi az biraz daha zorlayabilirim eğer arada uçurumlar olacaksa ama dediğim gibi profesyonel bir oyuncudan çok arada sırada oyun oynayan keyif almak için oynayan birisiyim... Yani tahmin edersiniz ki sistemimden de anlaşılacağı üzere öyle dört rakamlı paraları cebimden çıkartmak niyetinde değilim...
Gelelim derdime... Piyasada çok fazla ekran kartı var ve benim bütçeme hangisi uygun bilemiyorum.
Mümkün olduğunca hızlı ve kaliteli olması tabiki birincil isteğim.. Birde bit rate olayını pek anlayamadım...
Soldan ikinci rakam önemli fakat diğerleri önemsiz mi bunu anlayamadım. Bana bir yardım eli uzatır mısınız :)
Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir;

• İşlemci: intel core i7-870,3200 mhz 2.9 gigahertz turbo ile 3.3'e çıkıyor(muş).
  • Anakart: pegatron ipmip-gs (hiç memnun değilim ama 1156 soket işlemcim olduğundan mainboard konusunda sıkıntı çekiyorum. 1155 soket anakarta uyar diyorlar ama saçma geliyor buna da önümüzdeki zamanlarda yeni bir konu açıp çözüm arayacağım dileyenler bu başlık altında yazabilirler...)
  • Ram
    • 6 gigabyte corsair 1333 megahertz (3x2 gb)
    • 4 gigabyte kingston 1333 megahertz (1x4 gb)
    • toplam 10 gb ram
  • Ekran kartı: sapphire ati radeon hd 6510 1 gigabyte 128 bit
  • Harddisk: samsung 3.5 inch 1 terabyte 4500 devir
  • Güç kaynağı: 700 watt thermaltake marka fakat modelini bilemiyorum
  • Cpu soğutucusu: xigmatek apache 3

Üç adet ekstra xigmatek üniversal 8 cm soğutucum var. Kasam buna elveriyor ancak ısınma derdinden muzdaribim. Fakat kasayı değiştirecek bütçeye henüz sahip değilim...
20 inch vga (yazılışını tam bilmiyorum mavi soket) girişli monitörü 1600x900 çözünürlükle kullanıyorum.
Ekran kartı için kafamda ayırdığım bütçe yaklaşık 400 tl civarındadır. Overclock yapılmamış bir ikinci el kartı da düşünebilirim ama önceliğim kullanılmamışlardan yana...
Herkesin düşüncelerini ve tavsiyelerini merakla bekliyorum :)
Edit: İmla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben satıyorum. 2 ay kullandım. Takıldığından beri el sürmedim. Sistemi yeni toplamıştım. İhtiyaçtan dolayı satıyorum. Fiyatı ise 350 TL. Tertemizdir. Garanti falan her şey duruyor. 2 aylık yeni zaten. Ucuza veriyorum. Acil olduğu için.

ASUS HD7850 2 GB 256 BIT ekran kartı.

İncelemeleri izlediğimde r ile başlayan serilere dair birşey bulamadığımdan pek düşünmemiştim açıkçası. Bu konuda bilginiz varsa beni aydınlatabilir misiniz?
Ekran kartım haricinde malum bir de anakart sorum var...

Anlıyorum oceanwawe izmirde misiniz acaba izmir dışından ürün almayı düşünmüyorum ikinci elde...

Anakartınızda PCI express 1.0, 2.0 veya 3.0 var ise bütün ekran kartlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
R9 270 şu an için oyunları sizi tatmin edecek ölçüde oynatacaktır.
En olmadı 7850 de gayet yeterlidir ve sizi üzmez.

İzmir içi düşünüyorum... Benim isteğim kıyısından köşesinden girmek değil fakat aldığımda birkaç yıl değiştirmek istemiyorum... Acelem yok birkaç ay bekleyebilirim... Ve benim için bir diğer önemli konu da directx desteği... Malum teknoloji ilerledikçe bu directx olayının sayıları da sürekli artmakta... Ne kadar güncel yeni bir ürün olursa o kadar iyi olur benim için...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı