Çözüldü Pegatron IPX 41 D3 anakarta hangi SSD uyumlu olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XeYeS

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar MBR SSD MBR desteklemiyormuş. Bir sıkıntı olur mu?
Anakart Pegatron IPX 41 D3.
Yeni aldım SSD'yi. Sabah gelecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayar MBR, SSD MBR desteklemiyormuş. Bir sıkıntı olur mu?
Böyle bir şey yok. Ben de GPT olmadan MBR olarak SATA SSD kullanıyorum şu anda. Ayrıca SATA SSD'ler SATA portuna sahip tüm anakartlarda çalışacaktır. Tabii günümüz SSD'leri SATA 3 kullanır. Sizin anakart sanırım SATA 2. Bu sebeple SSD'nin hızı en fazla 300 MB/sn ile sınırlı olacaktır.
O anakart SATA 2 veriyoluna sahip. SSD'nin vadettiği hızın yarısını alırsınız. Tek sorun bu olur. SSD'yi MBR olarak kullanabilirsiniz. Anakartınız GPT desteklemiyor.

Bilgisayar MBR, SSD MBR desteklemiyormuş. Bir sıkıntı olur mu?
Böyle bir şey yok. Ben de GPT olmadan MBR olarak SATA SSD kullanıyorum şu anda. Ayrıca SATA SSD'ler SATA portuna sahip tüm anakartlarda çalışacaktır. Tabii günümüz SSD'leri SATA 3 kullanır. Sizin anakart sanırım SATA 2. Bu sebeple SSD'nin hızı en fazla 300 MB/sn ile sınırlı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SATA 2 olduğunu bilerek aldım.
Hi-Level Ultra 240GB yorumları iyiydi bunu aldım.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı