Pegatron IPX41-D3 anakarta SSD takılır mı?

Takılır. Yalnız maksimum hızı SATA 2.0 standartında olacaktır, yani 3 Gb/s.

Aliexpress'ten SSD olarak ben KingDian S280 120 GB almıştım, şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ve 1 senedir geçici depolama alanı amaçlı kullanıyorum. Hızı da fena değil. Fakat önermiyorum, Türkiye'den bilindik markalar almak daha mantıklı.

SATA teknolojisinin 2. revizyonu olan 3GB/s portları mevcut bir önceki yorumda da belirtildiği üzre.
SATA3 portunda SATA3 depolama aygıtı kullanmanın verdiği performansa ulaşamazsın, defterde yazdığı gibi işlemiyor işin arka tarafı. Ancak her halükarda yüksek bir performans alırsın.

SSD'nin asıl fark yaratmış olduğu nokta da IOPS - veriye ulaşım süresinde çığır atlatmasıdır zaten. Düşük boyuta sahip birçok verinin ardışık olarak okunması gerektiği durumlarda HDD'nin mevcut performansını bile sunamadığı senaryolar ile karşılaşabilirsin ancak SSD bu konuda çok daha üstün. Veri aktarım hızına kafayı fazla takmamalısın bu yüzden. Veriye ulaşım hızı gibi faktörler çok daha önemli.

Son olarak sahip olduğun işlemci ve belleklerin kapasitesi de SSD'den ne denli verim alacağını belirleyen faktörlerin başında geliyor. Sen iyisi mi yakın zamanda sistemini güncellemeye çabala.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı