Pegatron IPX41-D3 anakarta uygun sistem önerisi

DaCommunist

Centipat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Benim anakartımın ismi ve modeli Pegatron IPX41-D3
Pegatron IPX41-D3 anakartına en iyi ne takabilirim?
İşlemci lazım.
RAM lazım.
Ekran kartı lazım.
Ve işlemci olarak AMD Ryzen ya da Intel destekler mi iyi bir şey?
RAM 500 TL civarı 8 GB planlıyorum.
Ama ilk işlemci lazım, AMD Ryzen 5 falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart eski bir anakart ve 775 pinli işlemcileri destekler ve bu işlemciler çok eski işlemciler, alsanız da performansı sizi tatmin etmez. Maalesef AMD işlemcilerini takamazsınız. Bu anakarta yatırım yapmayın paranız çöp olur. Sıfır APU bir sistem toplamak çok daha iyi olur. Bütçeniz nedir?

Anakart eski bir anakart ve 775 pinli işlemcileri destekler ve bu işlemciler çok eski işlemciler, alsanız da performansı sizi tatmin etmez. Maalesef AMD işlemcilerini takamazsınız. Bu anakarta yatırım yapmayın paranız çöp olur. Sıfır APU bir sistem toplamak çok daha iyi olur. Bütçeniz nedir?
5000 tl civarı yani bi kasamı toplim diyorsunuz

5000 TL civarı yani bir kasamı toplim diyorsunuz.

Anakartlar, RAM'ler ve işlemciler hakkında daha fazla araştırma yapmanı tavsiye ederim önce bir şeyyleri öğrenmen lazım hepsini keşke burada anlatsam ama bu benim çok zamanımı alır. Kısaca her RAM her anakarta ve her işlemciyle çalışmayabilir, her işlemci her anakarta takılmaz. O anakarta yalnızca Dual Core'ya da Core 2 Quad işlemci takabilirsin dolayısıyla bu işlemciler eskidir ve performanslarında R5 1600 tek çekirdek performansı kadar bile değildir. DDR3 2x4GB maksimum 8 GB RAM takabilirsin o anakarta. İstersen Xeon işlemci alıp BIOS ve işlemci modlaması yapıp kullanabilirsin ancak onlarda Quad'lardan hallice olur. Toplam bütçe belirtin. O anakarta para harcamak ölü yatırım olur. Anakartıda 150-200'e satın en az LGA 1156 soket bir anakart ve Xeon X3440 falan toplayabilirsiniz. Her işlemci her anakarta takılmaz.

5000 TL civarı yani bir kasamı toplim diyorsunuz.

Evet, yani APU sistem dediğim ekran kartsız işlemciden güç alan sistem demektir. Maalesef günümüz şartları 5000 TL bütçe ile sıfır iyi bir ekran kartı almak çok zor. Bu arada yanlış anlamayın APU sistem kötü demiyorum sadece bütçenize göre APU sistem toplamak daha iyidir. İyi bir APU işlemci alırsanız istediğiniz çoğu oyunu oynatabilir. Yeni bir konu açın 5000 TL APU sistem önerisi diye arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar. Sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı