Pegatron IPXSB-H61 3-4 yıl dayanacak sistem yükseltmesi

BlackBang

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkeze merhaba arkadaşlar. Forumu uzun zamandır takip ediyordum ama genelde fazla forum adamı olmadığım için üye olmamıştım. Gerçekten çok bilgili arkadaşlar var hepsine tek tek teşekkür ederim...

Birkaç soru oluştu aklımda. İşte bu yüzden üye oldum. Belki aktif kullanıcı bile olurum. Çünkü en beğendiğim forum düzenlerinden birine sahipsiniz. 3-4 yıl boyunca kullanacağım bir sistem istiyorum. En kötü unity medium-high arası olsun sistemim bu:

• ANAKART: Pegatron IPXSB-H61
  • İŞLEMCİ: İntel Core İ-5-2400k 3.10Ghz Boost 3.40 Ghz 3200MHz
  • RAM: 4GB DDR3 1333 MHz
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8510 1GB 650 MHz Galiba 128bit Paylaşımlı Ekran Kartı

Kasa güç kaynağını filan hiç bilmiyorum casper super silent technology kasa 2 fan takılı galiba 1 tane daha yer var.

Evet arkadaşlar sistemim bu. Ben yüksek miktarda ram alıp overclock yapmayı düşünüyorum. Zaten ekran kartı ramdan yer overclock'tan sonra soğutma sistemi lazım olcaktır galiba. Ve aynı zamanda güç kaynağıda bütcem çok yok. 550-850 tl en fazla bu aralıkta bir sistem olcak. Şimdiden teşekkür ederim....

Ben şu ram'i ve şu sıvı soğutmayı çok sevdim. Bunlar bana olur mu?

Not: overclock ram'i 4'den 6 yapar mı yoksa sadece mhz mi?

Bide overclock'la 3.0 ghz işlemci'yi 4.5 yaptığını söyleyen birkaç kişi duydum. O kadar oluyorsa bana 3.8 yeterli.

Not 2:fanları iptal etsek sıvı soğutma olsa çok iyi olur zaten fanlar büyük değil 7-8 cm bir kenarları.

Edit: bir ram girişi boş yani ben 12 yapmayı planlıyorum yanlış anlaşılma olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sıvı soğutmayı önermem. Nedeni ise pompasının çok ses çıkarması. Sana önerim Cooler Master Hyper 212 EVO'dur.
Ayrıca 8GB ram yerine 1333 MHZ olan 4GB ram daha alıp dual chanel çalıştırmanız daha iyi performans verir.
Son olarak ta ekran kartını güncellemeni öneririm.

O sıvı soğutmayı önermem. Nedeni ise pompasının çok ses çıkarması. Sana önerim Cooler Master Hyper 212 EVO'dur.
Ayrıca 8GB ram yerine 1333 MHZ olan 4GB ram daha alıp dual chanel çalıştırmanız daha iyi performans verir.
Son olarak ta ekran kartını güncellemeni öneririm.

Ram girişlerinden biri boş 4gb olan duracak yanına 8 gb ram almayı düşünüyorum...

Soğutmanında fiyatı çok güzel ve iyi çalıştığını söylediler en fazla ne kadar ses çıkarabilirki heralde fanlardan çok ses çıkarmaz yani oyun içi duyulmasın yeterli.

O fanı çoğu kişi önermiyor. Giriş seviyesi su soğutma almak yerine en iyi hava soğutmalardan birini almak daha mantıklı.

O fanı çoğu kişi önermiyor. Giriş seviyesi su soğutma almak yerine en iyi hava soğutmalardan birini almak daha mantıklı.

Peki o zaman teşekkür ederim öyleyse o fanı alıp yanına benim 2 fanıda çıkartmasam çok ses yapar mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı