Pektus Ekskavatum sebebiyle Nuss ameliyatı sonrası iyileşme süreci

AnotherJourney

Kilopat
Çarşamba günü ameliyat olacağım ve sonrasını merak ediyorum. Ben de nefes darlığı ve kondisyon problemi var. Ameliyattan sonra geçiyor mu bunlar? Bilmeyen arkadaşlar için göğsümde çöküklük var ve bu sebeple ekteki metali göğsüme koyacaklar.

images (36).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka yüksek ihtimal ameliyatı oldun gibi inşallah görürsün ameliyat sonrası süreci anlatma imkanın varmı
Oldum hocam bende bu konuda rehber tarzı birşey yazmayı planlıyordum. Eğer böyle gelişmiş bir bireyseniz yani kemik gelişiminiz baya ilerlediyse yaşça büyükseniz küçük yaştakilere göre daha fazla ağrı çekiyorsunuz. Ben ilk 1 hafta doğru dürüst uyuyamamıştım ağrıdan. Tabi bu ağrılı olanlar için geçerli. Aynı bölümde benle beraber ameliyat olan birisi vardı. Onda hiç ağrı vs yoktu. Ameliyattan sonra 1 gün yoğun bakımda kaldım kontrol amaçlı. Bir kaç gün içinde de taburcu olup eve gidiyorsunuz. Yaklaşık 1 ay boyunca da yan yatmıyorsunuz. 2 göğsünüzün altında birer tane dikiş oluyor. 3-4cm bir tane de ufak bir tane oluyor o kamera için. Duş almak için eve geldikten sonra göğsünüzü streçle vs sarabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım. Islanmaması için. Onun dışında bir süre spor faaliyetlerine ara verin. İçinizdeki metal bar bir süre sonra yerine oturuyor ve hissetmiyorsunuz problem olmuyor. Atladığım bir şey yoktur umarım. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Oldum hocam bende bu konuda rehber tarzı birşey yazmayı planlıyordum. Eğer böyle gelişmiş bir bireyseniz yani kemik gelişiminiz baya ilerlediyse yaşça büyükseniz küçük yaştakilere göre daha fazla ağrı çekiyorsunuz. Ben ilk 1 hafta doğru dürüst uyuyamamıştım ağrıdan. Tabi bu ağrılı olanlar için geçerli. Aynı bölümde benle beraber ameliyat olan birisi vardı. Onda hiç ağrı vs yoktu. Ameliyattan sonra 1 gün yoğun bakımda kaldım kontrol amaçlı. Bir kaç gün içinde de taburcu olup eve gidiyorsunuz. Yaklaşık 1 ay boyunca da yan yatmıyorsunuz. 2 göğsünüzün altında birer tane dikiş oluyor. 3-4cm bir tane de ufak bir tane oluyor o kamera için. Duş almak için eve geldikten sonra göğsünüzü streçle vs sarabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım. Islanmaması için. Onun dışında bir süre spor faaliyetlerine ara verin. İçinizdeki metal bar bir süre sonra yerine oturuyor ve hissetmiyorsunuz problem olmuyor. Atladığım bir şey yoktur umarım. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim abi bi sorum olursa burdan yazarım

Oldum hocam bende bu konuda rehber tarzı birşey yazmayı planlıyordum. Eğer böyle gelişmiş bir bireyseniz yani kemik gelişiminiz baya ilerlediyse yaşça büyükseniz küçük yaştakilere göre daha fazla ağrı çekiyorsunuz. Ben ilk 1 hafta doğru dürüst uyuyamamıştım ağrıdan. Tabi bu ağrılı olanlar için geçerli. Aynı bölümde benle beraber ameliyat olan birisi vardı. Onda hiç ağrı vs yoktu. Ameliyattan sonra 1 gün yoğun bakımda kaldım kontrol amaçlı. Bir kaç gün içinde de taburcu olup eve gidiyorsunuz. Yaklaşık 1 ay boyunca da yan yatmıyorsunuz. 2 göğsünüzün altında birer tane dikiş oluyor. 3-4cm bir tane de ufak bir tane oluyor o kamera için. Duş almak için eve geldikten sonra göğsünüzü streçle vs sarabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım. Islanmaması için. Onun dışında bir süre spor faaliyetlerine ara verin. İçinizdeki metal bar bir süre sonra yerine oturuyor ve hissetmiyorsunuz problem olmuyor. Atladığım bir şey yoktur umarım. Sorunuz varsa sorabilirsiniz
Kanka top felan çarpınca hiç ağrı oluyormu peki

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim abi bi sorum olursa burdan yazarım

Kanka top felan çarpınca hiç ağrı oluyormu peki
Şöyle ben olalı 1 yılı geçti. Top hızlı gelirse normal insanlarda da ağrı oluşur. Ancak yine de daha fazla ağrı normal insana göre. Fakat hemen geçer. Uzun süreli bir ağrı olmaz. Sana tavsiyem. Futboldan uzak dur böyle 1 yıl falan. Voleybol vs oynayabilirsin. Ben şuan gayet rahat bir şekilde zıplıyorum, oynuyorum sorun olmuyor. Tabi bu hareketleri yapıp yapamayacağını kendinde belirleyeceksin ağrın olup olmadığına göre.

Geri
Yukarı