Pencere yöneticisi önerisi

Yer
Türkiye, Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Daha önce i3 ve Openbox kullandım ama Openbox Config'ini kendim ayarlamamıştım. Hem ayarlaması basit, eğlenceli hem de kendime göre serbestçe görünüşü özelleştirebileceğim bir pencere yöneticisi lazım. Öneri yaparken kullanımı, Config düzenlemesi hakkında bilgilendirecek kaynak verirseniz sevinirim. Saf Arch üzerine kurmayı düşünüyorum bu nedenle gerekli paketleri de yazarsanız sevinirim.

i3 veya BSPWM tavsiye ederim.
i3 dokümantasyon sayfası gayet açıklayıcı şekilde belirtmiş. Okumanızda yarar var.
BSPWM konfigürasyonunu ben YouTube üzerinden izleyerek ve araştırarak oluşturmuştum. İsterseniz konfigürasyon dosyamı baz alarak siz de bir şey oluşturabilirsiniz.

BSPWM konfigürasyon dosyaları uzun zamandır güncellenmedi. Ondan dolayı önce i3'e bakabilirsiniz.
Terminal olarak Alacritty kullanıyorum, onu değiştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim arkadaşlar vaktim olduğunda bspwm veya Hyperland'a bakmak istiyorum. Umarım öğrenme süreci bana zorluk çıkarmaz.
Hyprland konfigürasyonu kolaydır. Bunun için Hyprland'ın kendi Wiki'sine bakmanız daha iyi olur. Birçok bilgi orada yer alıyor.

Hyprland konfigürasyonu kolaydır. Bunun için Hyprland'ın kendi Wiki'sine bakmanız daha iyi olur. Birçok bilgi orada yer alıyor.

Kolay olması benim için çok daha iyi olur çünkü pencere yöneticileri hakkında bilgili sayılmam. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı