Pentium 4 3.8 GHz Yerine Yeni İşlemci

Harun Kafkas

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar... Herkese iyi forumlar.

Benim şu anki sistemim:

İntel Pentium 4 3.8GHz
Ram: 4 GB
Ekran kartı: Nvidia GTS 250 (1 GB 256 Bit)
PSU: 400 W

Oynamak istediğim oyunlar:
Cod Black Ops 2
Hitman Absolution
NFS Most Wanted 2012 ve diğer çıkan son oyunlar.

Bu oyunları sistemim açıyor fakat çok kasıyor, oynanacak gibi değil. Ne yapmam gerekiyor...?
...
Forumda bir tavsiye gördüm: İşlemci olarak Amd A8-3850 tavsiye ediliyordu İntel i3'e karşılık. Bu doğru mudur? Haliyle işlemci değişimi için bir anakart tavsiyesine de ihtiyacım var, bütçem de 350-400 TL civarı. Anakart ve işlemci konusunda yardım edersiniz sevinirim. (Not: PSU 400 Watt, upgrade'den sonra değiştirmem gerekir mi?)

Son düzenleyen: Moderatör:
NFS most wanted 2012 gerçekten kasan bir oyun. Yani sorun oyunda. O bütçeye AMD FX 4100 veya FX 6100 , anakart olarakta ASUS MA97 R2.0 alınabilir.

Sistem upgrade yapmak sanıldığı kadar kolay değil.

İşlemci ve anakartı yükselttin diyelim, o zaman da ekran kartını yükseltmen lazım yoksa bir anlamı olmaz önemli olan ekran kartı. Ancak anakart işlemci almadın ekran kartını yükselttin diyelim bu sefer de darboğaz yaşarsın. Üçünü de satın alırsan bu sefer güç kaynağı yetmez onu da satın almak zorunda kalırsın ve bir sürü yeni parça satın almış olacaksın. Tıpkı yeni bir bilgisayar almış gibi.

Intel Pentium işlemcili bir sisteme yatırım yapmanı pek tavsiye etmem. Alabiliyorsan yeni bilgisayar al ve elindeki RAM'leri kullan.

Cpu-z'den gördüğüm kadarıyla Ramler DDR3 ve 400.1 Mhz.

Aslında Cpu-z sayesinde tüm özellikleri detaylı yazabilirim:

CPU: İntel Pentium D 945 - 3.40 Mhz
Anakart: Asus P5G41t-M LX
Ram: DDR3-4 GB - 400.1 Mhz.
Ekran kartı: Nvidia Geforce GTS 250 - 1 GB. 256 Bit.

Oynamak istediğim oyunlar son çıkan oyunlar (Hitman abs. Cod Black Ops 2 vs.). Elbette yüksek bir performans beklemiyorum, medium ayarlarda akıcı oynasın yeter. Fakat elimdeki sistem ile low ayarlarda bile kasıyor.

Arkadaşlar özetle ben bu sistemi anakart ve yeni işlemci ile ne kadar istediğim düzeye getirebilirim ?

Yukarıda arkadaşlar tarafından söylenen anakart ve işlemci tavsiyelerini alsam ekran kartım yeter mi? Eğer elimdeki RAM'leri kullanamayacaksam da çok sorun değil; sanırım RAM'ler çok bir para tutmuyor bildiğim kadarıyla. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Sistemin oyunları orta ayarda oynatması lazım. Windows 8'e geç, performans farkını gör. Senin sistemine yakın bir bilgisayarım var, hatta ekran kartı daha kötü. Oyunları orta ayarda açıyorum. Speccy ekran görüntüsünü foruma at sıcaklık değerlerine bakalım.

Intel Pentium işlemci oyunları açmıyor, ben bir ton yatırım yapmıştım Intel Pentium işlemcili sisteme. :D

Arkadaşın işlemcisi Intel Pentium Dual Core ve oyunları açıyor. Şu ana kadar çıkmış olan her oyunu Intel Pentium Dual Core ile açtım. Ekran kartı oyunları orta ayarda oynatabilir.

Günümüzde olan oyunları açar ama ilerisini bilemem GTA V gibi oyunlarda yetersiz kalabilir.

İşlemcin 800 MHz desteklediği için RAM'leri 400 MHz (800 MHz) olarak görüyor. RAM'lerinin marka ve modeli nedir ?

Kullandığın işletim sistemi ne ?

Oyunlarda performans almak istiyorsan en az 1500 TL'yi gözden çıkarmalısın ayrıca.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı