Pentium 4 bilgisayar açılmıyor

Phatix

Kilopat
Makaleler
1
Yaklaşık 2 aydır boşta duran bilgisayar şimdi nedense açılmıyor. En başta Power tuşuna basıyordum bir şey olmuyordu. PSU'dan anakarta gelen büyük kabloyu biraz oynatınca çalıştı. Şimdi de ekrana görüntü gelmiyor, CPU fanı dönmüyor. Kablosu da takılı. Ekran kartını söktüm onboard bağladım. Yine bir şey değişmedi. Yardım eder misiniz?

Özellikler:
Pentium 4
Foxconn anakart (modeli bilmiyorum)
2+1 GB RAM.

Bu arada yazmayı unutmuşum RAM'lere de baktım.

Son düzenleme:
Bu bu şekilde çözümlemez ki. Allah bilir ne problemi var mümkünse kasanın iç kısmının resmini atın kablo bağlantılarını bir inceleyeylim. Belki işlemci güç pinini takmadnız veya fan bağlantısını.

Bu bu şekilde çözümlemez ki. Allah bilir ne problemi var mümkünse kasanın iç kısmının resmini atın kablo bağlantılarını bir inceleyeylim. Belki işlemci güç pinini takmadnız veya fan bağlantısını.
Kasayı yapan arkadaş arkadaki fanla öndeki fanı bağlamış. Bu arada bu kasa yaklaşık 10 yıldır bende. DVD-RW ve HDD'nin kablolarını söktüm.
IMG_20221203_152631.jpg

İlginç. Bu sistem hakkında önereceğim son şey uzay montaja çıkarıp disketi ve 1GB olan RAM'i çıkartıp bilgisayarı güç pinlerini kısa devre yaparak çalıştırmanız. Tornavidayla tetikleyin tuş kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı