Pentium 4 sistem iyileştirme

berkeyelkenci

Kilopat
Daha fazla  
Bu gün sizlere bir konuda danışmak için konuyu yazıyorum. Malum artık laptop yaygınlaştı köydeki eski masaüstü bilgisayar müsvettesi boşa çıktı. İçinde 512 MB RAM ve on board ekran kartı anakart ile çalışmakta ve tabi olmasa olmaz Pentium 4 işlemci var. Bir de toplamam gerekirse:

Pentium 4 islemcili
Ekran kartsız (PCI var)
512 MB RAM
Bu da anakart:

BIOSTAR :: Anakart

Sizce ben bunu en azından Win 7 çalıştıracak hale ne kadar masraf ile getirebilirim?

Yada bu masrafa ne kadar para eklersem TV'ye bağlamak için mini PC toplayabilirim. (2.el olacak tabi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme yatırım yapmak ölü yatırım olur bunu sende herhalde biliyorsun. Elindeki sistemi sat ve ikinci el sistem al. Bu daha mantıklı olacaktır fakat o eski sistemi ne kadara satarsın artık orası ayrı bir konu. :D

Amacın oyun oynamak değilse Core 2 Duo E7600 gibi Core 2 Duo bir işlemci alabilirsin. E8xxx serisini desteklemiyor bu arada. Pentium olarak E6300'e kadar destek vermekte. Core 2 Quad desteği ise yok. Ayrıca RAM yükseltmesi de yapmanız kesinlikle gerekiyor. DDR2 4GB RAM desteği var anakartınızın. Yükseltmeye değer mi kısmına gelirsek, işlemci ve RAM'i 100 TL'ye falan halledebilirseniz değer. Ama 150-200 TL'yi bulacaksa değmez. RAM'i 50 TL'ye, işlemciyi 50 TL'ye bulursan yükseltebilirsin rahatlıkla. Son olarak yükseltmeyi düşünürseniz eğer Windows 10'u çok rahat kaldırır.

Son düzenleme:
Amacın oyun oynamak değilse Core 2 Duo E7600 gibi Core 2 Duo bir işlemci alabilirsin. E8xxx serisini desteklemiyor bu arada. Pentium olarak E6300'e kadar destek vermekte. Core 2 Quad desteği ise yok. Ayrıca RAM yükseltmesi de yapmanız kesinlikle gerekiyor. DDR2 4GB RAM desteği var anakartınızın. Yükseltmeye değer mi kısmına gelirsek, işlemci ve RAM'i 100 TL'ye falan halledebilirseniz değer. Ama 150-200 TL'yi bulacaksa değmez. RAM'i 50 TL'ye, işlemciyi 50 TL'ye bulursan yükseltebilirsin rahatlıkla. Son olarak yükseltmeyi düşünürseniz eğer Windows 10'u çok rahat kaldırır.
Teşekkürler. Fark ettim ki boşuna uğraşıyorum ve bu projeyi rafa kaldırdım cevaplarını için tekrar teşekkürler.

O sisteme yatırım yapmak ölü yatırım olur bunu sende herhalde biliyorsun. Elindeki sistemi sat ve ikinci el sistem al. Bu daha mantıklı olacaktır fakat o eski sistemi ne kadara satarsın artık orası ayrı bir konu. :D
Amaç onu satmak değil zaten sen de söylemişsin kimse almaz bunu ve sistem ihtiyacım yok evde bir sürü eski bilgisayar var ve her biri bir ise yarıyor bunu sadece köyde film izlemek için toplamak istemiştim sonra bunu ev halkına açtım ve kabul etmediler. Ne halleri varsa görsünler.:sinsi:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı