Pentium 4 Sistem Upgrade

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Şimdi bizim arkadaşla geçen gün konuşuyorduk. Bizim bir arkadaş sisteme Upgrade yaptı ve Asus GTX 560Ti Direct CU İİ ve Gigabyte Z77 anakartı boşa çıktı. Fakat anakartı bozdu vs USB portları çalışmıyor.Benim arkadaşta madem boşa çıktı onları ben alayım dedi. Benim arkadaşın öyle performans merakı yoktur. BF4 çalıştırıp kastırmasın yeterli. Yeni bilgisayarda alamıyor. Fakat şu an kullandığı sistem aşırı eski.

Özellikleri

Asrock P4VMB90 Anakart
Ramleri tam olarak bilmiyorum fakat 1x1 2GB ram.
İNTEL Pentium 4 işlemci
80GB harddisk
HD3450 Ekran kartı
300W everest PSU

Görüldüğü üzere rezil bir sistem. Şimdi arkadaşın Gigabyte anakartı garantiye yollayıp tamir ettircez. Ekran kartını 50-100TL'ye bizim arkadaş alacak. Fakat şu an için işlemci alamadığı için eski anakartı ve işlemciyi kullanacak. Daha doğrusu anakartı İDE olduğu için yeni ana kartı takarsak eski hard diski, ramleri ve HDD'yi kullanamıyacak. Arkadaşın bütçe 500TL. Şimdi aranızda eski sistemi satıp birazda para biriktirip yesyeni sistem toplasın diyecekler fakat öyle bir şansı yok. Üniversiye kadar idare etsin yeterli. Benim burada sormak istediğim, Pentium 4'le GTX560Ti darboğaz yapar mı ? Ve bununla beraber sisteme ne gibi değişiklikler yapılsın ?

Darboğaz yapar. Oynadığı oyunlara göre ihtiyacı değişir. (bütçe çok az olduğu için dikkat edilmelidir) Şunu anlamadım; ekran kartı haricinde mi 500 lira bütçesi?

Darboğaz yapar. Oynadığı oyunlara göre ihtiyacı değişir. (bütçe çok az olduğu için dikkat edilmelidir) Şunu anlamadım; ekran kartı haricinde mi 500 lira bütçesi?

Açıkçası ekran kartı dahil. Parçaları verecek olan arkadaş yakın bi arkadaşımız. Anakartı beleşe alabiliriz belki bozuk olduğu için. Ama ekran kartına para ihtiyecektir. Bununla beraber bi güç kaynağıda almamız lazım. İşlemcide alamıyoruz çünkü İNTEL işlemciler çok pahalı.

Single player oynuyorsa, APU toplamalısınız. GTX 560 Ti'ı aldığı taktirde işlemci, anakart, RAM ve HDD değişecek yine ve pahalıya patlayacak biraz. Kart sahibi yakın arkadaşınız olduğu için, ekran kartının parasını daha sonra verseniz ve mevcut bütçe ile şunları;
VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk
VATAN COMPUTER - MSI - FM2-A55M-E33 AMD FM2 A55 DDR3 2133MHz (O.C.) VGA&DVI Anakart - Anakart
VATAN COMPUTER - AMD - A6 5400K Soket FM2 3.6GHz 1MB Cache 32nm
VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Mod
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 2GB Value DDR3 1333MHz CL9 Tek Mod
alsanız fena olmaz. RAM olarak bütçesi yetiyorsa 4 Gb olanı alsa iyi olur, yetmiyorsa 2 Gb.

Hocam internetten 90 liraya 4GB 1600Mhz Hi-Level marka bir ram buldum. 500GB HDD 110 lira buldum. Bide bi i3 işlemci ayarlayıp, GTX 560Ti ile BF4 oynayabilirmiyiz ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı