Pentium E6500 sistem aniden kapanıyor

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Bilgisayarım bir anda kapanıyor klavye, monitör, mouse ışıkları sönüyor ve kapanıyor. Fakat kasanın içinde bulunun fanlar hala dönmeye devam ediyor. Kasanın önündeki Power tuşu da yanıyor ama üstünde harddisk lambası gibi bir şey var. Bilgisayar zorlanmaya başlayınca Full yanmaya serbest kalınca yanıp sönen bir lamba mevcut, bu lamba sönüyor. Bilgisayarın içinde bulunan hiçbir fanda sorun var gibi gözükmüyor hepsi rahat dönüyor. Bilgisayar bazen açıldıktan 1 dk sonra bazen ise 4 5 saat gidebiliyor. Format attım. Bilgisayar kapanıp durduğu için bad sector yapamıyorum. 1 kere çeyreğine kadar geldim, 2 tane bad sector çıktı.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Bence üç sorundan kaynaklanıyordur, bir işlemcinin uygulamalarda cok ısınması, iki güç kaynağının sorunlu olması ve son olarak RAM veya anakartın zarar görmüş olması.

Olabilir ama düşüncem hard diskin kendini kapatması çünkü 24 saat açık bıraksamda PC açık kalıyor ısınmıyor 5 saat kullansamda Max 48 dereceyi geçmiyor hard disk kendisini kapattığında bilgisayarı açıp kapatınca geliyor kendine. Ben bu hard diskin kendini kapatmasını nasıl engelliyebileceğimi bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim. @EFO @Yiğitt35 @Yener K. @Murat5038

Artı -1 Eksi
Olabilir ama düşüncem hard diskin kendini kapatması çünkü 24 saat açık bıraksamda PC açık kalıyor ısınmıyor 5 saat kullansamda Max 48 dereceyi geçmiyor hard disk kendisini kapattığında bilgisayarı açıp kapatınca geliyor kendine. Ben bu hard diskin kendini kapatmasını nasıl engelliyebileceğimi bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim. @EFO @Yiğitt35 @Yener K. @Murat5038

Yeni depolama birimi alacak bütçeniz varsa en azından bir SSD alın. HDD'nin kapanması hakkında bir fikrim yok fakat ömrünün sonuna gelmiş olabilir diye düşünüyorum.

Yeni depolama birimi alacak bütçeniz varsa en azından bir SSD alın. HDD'nin kapanması hakkında bir fikrim yok fakat ömrünün sonuna gelmiş olabilir diye düşünüyorum.

Ömrünün sonuna gelmiş olabilir çünkü aşırı eski...

Yeni konular

Geri
Yukarı