Pentium G2030, GTX 750 Ti ve H81M-DS2 Sistem Toplama

Atakan6666

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'ın sitesinde böyle bir sistem topladım. Sorum şu ki işlemci ile ekran kartı darboğaz yapar mı? İşlemci yeterince hızlı mıdır? Ben bu sistemle çok oyun oynayacağım. Ekran kartı kaç yıl dayanır? 3-4 yıldan az ise 900TL fiyata sahip bir ekran kartı önerebilir misiniz? İyi günler...

lcyPAoD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 1600 TL. Toplamayı düşündüğüm sistem ise 1355.88TL civarı. Yani basit hesapla max. 900TL lik ekran kartı satın alabilirim.

Az önce fark ettim. 1355TL avantajlı fiyat diye geçiyor. Normal fiyatı 1935TL miş. Acaba bu fiyat mağazada mı geçiyor sadece internet sitesindemi onu merak ettim şimdi.

Anakartın ve işlemcin uyumsuz. Yani uyumsuzdan kastım ayrı dünyaların insanları. Burda dikkat etmen gereken şey aynı soket olmaları. Biri 1150 digeri 1155. Ya anakartını da 1155 soket yap. Ya da işlemcide 1150 soketini tercih et. Ama sana tavsiyem. 1600 TL varsa bilgisayar alma. Yazı bekle. Hem daha fazla biriktir hem de yazın daha da ucuzlayacak eski parçalar DDR4 ile gelen yenilikler sayesinde.

1600 TL'ye böyle bir sistem alabilirsin. İşlemci yanında soğutucu geliyormu emin değilim.

ss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle anakart ile işlemci uyumsuz. Çalışmaz :) Deyelim anakartı seçtiniz aynı sokette;

Bu işlemci'ye bu kartı takarsan muhtemelen darboğaz olacaktır. İşlemci biraz yetersiz.. Boşuna para vermeyin derim, bende geçen sene Pentium G2130 aldım, pişmanım.. Peki ne yapabiliriz ?

İdeal bütçeli bir oyun bilgisayarı için, şu zamanlarda G3258'den başka işlemci gelmiyor aklımıza. Bunun yanında bir de H81M-Plus anakart alacaksınız. Bir de T2 Mini İşlemci fanı. O.C.'nizi, technopat kanalındaki video ile aynı şekilde yapacaksınız. Zaten ekran kartınız da oradaki ile aynı. Daha sonra güzel güzel oynayabilirsiniz...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı