Pentium G3220 veya FX-4300 ?

• Konuyu başlatan Mertcan Başel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 879
M

Mertcan Başel

Ziyaretçi
Arkadaşım kendine sistem toplamak istiyor. Monitörü var. Sistem için 1000tl bütçesi var. Şimdi APU sistem alsın diyeceksiniz ama istemiyor. FX işlemcili sistem önerdim ama amcası bilgisayar mühendisi olmasına rağmen benim topladığım AMD FX işlemcili sisteme çöp demiş . Adam boşuna mühendis olmuş :D. Bence bu işlerden anlamıyor. Herhalde hala eskide kaldı. AMD işlemcilerdeki ısınma sorununu çözeli çok oldu. Şimdi ben genede İntel ve Amd sistem önerdim. Sizce hangisini alsın ? İntel tabanlı sistem için yeterli güç kaynağı var. Zaten ekrankartıda ekstradan güç girişi istemiyor.

Adsız.png

Buda Amd tabanlı sistem. Buraya koyduğum ekrankartı modeli nedeniyle güç kaynağıda koydum.

as.png

Bence İntel sistem yeterli. Oyunlarda yüksek ayar takıntısı yok. İntel sistem daha az güç tükettiği için ve daha uygun olduğu için bence İntel sistem alsın. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum. Sıkıntı yok. Yakında FPS testlerinide paylaşacağım.

Birinde kasa ve güç kaynağı, diğerinde kasa, her ikisinde de sabit disk eksik. Bunları ekleyince bütçeyi aşacak. 1000 liraya ancak APU toplanır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı