Pentıum G4560 İçin Sata Express Destekli Anakart Önerisi

Hocam bu kartı almaya karar verdim ama aklımda çok cevapsız kalan sorular var aslında. Sata express destekli bir anakarta normal sata 3 ssd'yi taktığımızda çok daha hızlı mı olacak? Yani ssd'de 400/400 okuma yazma hızı var diyelim. Sata 3.0 taktığımızda yine 400/400 verir mi? Yoksa atıyorum 300/300 okuma yazma hızı verip sata ezpress portuna taktığımızda tam performansını mı verir? Çok karışık oldu ama kusuruma bakmayın... Kafam çok karışık. Anakartı seçemiyorum 2 gündür.

Şöyle söyleyim sata3 şuan piyasada bulunan tüm ssdleri tam performansta çalıştırabilir. Sata3 maksimum 600mb/s hıza çıkabilmektedir. Sata express ise ileride çıkacak olan yeni ssdler için kullanılacak. Sata expresse aslında sata4 de diyebiliriz. Öyle dersem anlayacaksın sanırım. Sata expressin maksimum hızı şimdi kulandığımız ssdlerin hızından 10 kat veya dahada hızlı olabilecek. Şunuda söyleyim ssdni sata express girişine bağlayabilirsin. 600mb/s den daha hızlı sata girişli ssd alırsan sata expess portunu kullanmalısın. Şimdiki ssdleride takabilirsin sorun yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı