Pentium G4560 sisteme yükseltme tavsiyesi

Şükrü123

Femtopat
Daha fazla  
Elimdeki bilgisayarı geliştirmek istiyorum. Nereden başlamalı ve ne yapmalıyım?

Intel kaby Lake Pentium G4560 3.5GHz.
ASRock H110M-DGS R3 0 Intel H110 2133MHz DDR4 soket 1151.
Team T-Force Vulcan 8 GB DDR4 2400 MHz.
Sapphire RX460 2 GB 128 Bit ekran kartı.
WD 1TB Blue 3.5 SATA 3.5.

8 GB RAM'le 16 yapmak çok iyi olacaktır.
Bütçen varsa ekran kartı , işlemci ve ana kartını değiştir.

Öncelikli olarak işlemci ve ekran kartını değiştirmen lazım, daha sonra SSD ekleyebilirsin bunları yaptıktan sonra istersen ilave 8 GB ram daha alabilirsin. Ama önceliğin işlemci ve ekran kartı olmalı.

Öncelikli olarak işlemci ve ekran kartını değiştirmen lazım, daha sonra SSD ekleyebilirsin bunları yaptıktan sonra istersen ilave 8 GB RAM daha alabilirsin. Ama önceliğin işlemci ve ekran kartı olmalı.

2500 bütçem var hangilerini almalıyım marka model ve nereden almalıyım?
Bütçen varsa ekran kartı, işlemci ve ana kartını değiştir.

2500 bütçem var hangilerini almalıyım ve nereden almalıyım marka model olarak.
Bütçen varsa ekran kartı, işlemci ve ana kartını değiştir.

HDD hariç hepsi.

Anakartının desteklediği işlemcilere buradan bakabilirsin, o bütçeye göre hem işlemci hem ekran kartı değişimi biraz zor olur gibi geldi sıfır olarak düşünürsek. O işlemcinin yanına GTX 1050ti ekleyerek güncelleme yapabilirsin şimdilik fakat yine de piyasaya hakim arkadaşlar daha çok yardımcı olabilir.

Hocam ekran kartı önersek PSU nuz nedir bilmediğimiz için yorum yapamıyoruz.
Aerocool gt 400 w
Hocam ekran kartı önersek PSU nuz nedir bilmediğimiz için yorum yapamıyoruz.

Aerocool.

Anakartının desteklediği işlemcilere buradan bakabilirsin, o bütçeye göre hem işlemci hem ekran kartı değişimi biraz zor olur gibi geldi sıfır olarak düşünürsek. O işlemcinin yanına GTX 1050 Ti ekleyerek güncelleme yapabilirsin şimdilik fakat yine de piyasaya hakim arkadaşlar daha çok yardımcı olabilir.

Ben önceliği anakart ve islemci olarak dusunmustum oyle tavsiye ettiler yani ekran kartı seni götürür 460 iyi demişlerdi.

Benim donanımlı ilgili aşırı bilgim yok sadece fikrimi belirteceğim i5 6500 alıp geri kalan parayla 8 GB RAM almak mantıklı mı?

Normalde o kasanın dengi 1050 Ti'dir. Onunla birlikte bir de RAM al derim ama onun bile fiyatı yükselmiş. Şu an için bir şey almamak daha mantıklı. Ekran kartlarında aşırı derecede bir yükselme olmuş nedense. Biraz bekleyin o zamana kadar biriktirdiğiniz ile komple sistemi değiştirirsiniz.

Geri
Yukarı