Pentium M Bilgisayara Hangi İşletim Sistemi Kurulur ?

Yusuf Yıldız

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar elimde eski bir laptop var. Bilgisayarda şuan windows xp yüklü. Bu bilgisayarda windows 8 daha performanslı olurmu sizce ?

• İntel Pentium M Processor 1.60 Ghz
  • 1 Gb Ram
  • Ati Radeon X300
  • 160 Gb Samsung Hard Disk

Bilgisayarınızda Windows 8.1 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği
  • RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
  • Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
  • Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı

Bilgisayarınızda Windows 8.1 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği
  • RAM: 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
  • Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
  • Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı

Benim ekran kartım uyumlumu peki ?

Bu bilgisayarla zaten oyun falan oynanmaz. En iyisi Ubuntu veya Mint kurun, bunlar olmazsa XP'ye devam.

Bu bilgisayarla zaten oyun falan oynanmaz. En iyisi Ubuntu veya Mint kurun, bunlar olmazsa XP'ye devam.
Peki bu laptopun ekran kartı sürücüsü varmı ? Kurmaya çalıştım fakat kurulmuyor. Önceden kuruluyordu ama şimdi sürücüsü kurulmuyor. En azından eskiden bazı oyunları oynayabiliyodum.

Malesef o bilgisayara Win 8 kurmanız doğru olmayabilir. Eğer İnternet'e girmek için sadece kullanıyorsanız, atabilirsiniz. Microsoft onaylı driveri otomatik kurulur ve kullanabilirsiniz. Ancak Eski olduğu için leptoplarda genelde format esnasında kalabiliyor bu yüzden bios güncel değilse (En az 2012 tarihli bios varsa) güncelleyip format atabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı