Pentium P6100 Root device uuid is sonrası reset

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Halit Tekin

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Yosemite'nin 10.10 sürümünü indirdim ve kurmaya çalıştım. Fakat root device uuid sonrası sistem sürekli reset atıyordu.
Clover ayarlarına (Options) girdim. Burada Binaries Patching Menu altında Kernel PM Patch mevcut. Bunu işaretledim fakat sorun halen devam ediyordu.

HP G2 250 - Yosemite root device uuid is hatası | Technopat Sosyal
Konudaki arkadaşda aynı sorunu yaşıyormuş.
@Recep Baltaş yorumu :Intel Pentium N3510 işlemci var cihazda. Fake CPUID girmeyi deneyin. OS X'un Pentium işlemci desteği yok normalde.
Fake CPUID nasıl girilir?

Pentium G3258 ve 750 ti sisteme Mac OS X kurmak? | Technopat Sosyal

Konudaki arkadaşın cevabını @MF yanıtsız bırakmış.

MSI Z97 PC Mate ve G3258 Mavericks Kurulumu | Technopat Sosyal

Konudaki: "Config.plist Dosyasına nette bulduğum bir kaç kodu girdim. " bu nasıll yapılıyor acaba biraz cahil olduğum için özür dilerim. Clover üzerinden mi yapılıyor yoksa transmac'den mi yapacağım ?

VVa0jV.png

QABaoA.png

Kernel PM Patch işaretledim fakat gene aynı sorun. Resimdeki işaretlediğimin göstergesi.

son olarak bende onboard olarak ATI ekran kartı var. Transmac ile ATI(AMD) kextleri sildim. Burda da "InjectATI" boşluk tuşu ile "+" işaretini kaldırdım.

[Çözüm] root device uuid is sonrası reset | Technopat Sosyal

Konuyu daha önce gördüm fakat hala aynı sorun.
Resimleri siteden yüklemediğim için uzaklaştırma alıcağımı biliyorum en azından bu problem bitene kadar almasam?

@Recep Baltaş
@montezuma
@MF

Sistemim
Atı Mobility Radeon Hd 4500
İntel Pentium P6100 2.00GHz
3Gb ram

Laptop sitesi : NP-R540-JS0BTR (NP-R540-JS0BTR) | Support | SAMSUNG Electronics Turkey

Son düzenleyen: Moderatör:
Config.plist dosyanı Windows' ta her hangi bir text düzenleyici ile aç. Şu satırı bul. 'KernelAndKextPatches' ve şu şekilde ekleme yap.:
Kod:
<key>KernelAndKextPatches</key>
<dict><key>FakeCPUID</key>
<string>0x010676</string></dict>
Ayrıca FakeSMC.kext ve NullCPUPowerManagement.kext olduğundan emin ol.

Config.plist dosyanı Windows' ta her hangi bir text düzenleyici ile aç. Şu satırı bul. 'KernelAndKextPatches' ve şu şekilde ekleme yap.:
Kod:
<key>KernelAndKextPatches</key>
<dict><key>FakeCPUID</key>
<string>0x010676</string></dict>
Ayrıca FakeSMC.kext ve NullCPUPowerManagement.kext olduğundan emin ol.

@montezuma yardımların için teşekkür ederim ama 'KernelAndKextPatches' bulamıyorum notepad++ ile açtım. Yanlış yerden de açmış olabilirim açtığım dizin F(Usb bellek):\EFI\CLOVER
Adsız.png

"Ayrıca FakeSMC.kext ve NullCPUPowerManagement.kext olduğundan emin ol."
F:\EFI\CLOVER\kexts\10.10 klasöründe FakeSMC var fakat NullCpuPowerManagement yok.

Son düzenleme:
Kernel and kext patches yoksa verdiğim kodu olduğu gibi Clover içine kopyala. Kurulum Yaptığın imaj içinde 10.9 klasörü varmı? Varsa kextleri onun içinde ara. Varsa ordan kopyala. Yoksa da, Google ile kextleri rahatlıkla bulabilirsin.

Hangi satıra kopyalıcağım.
10.9 klasörü var ama içi boş.(10.8 , 10.7 , 10.6 ve Other klasörleri de boş.)
Bildiğiniz bir kext sitesi olabilir mi?
Sizi uğraştırdığım için çok özür dilerim minnettarım.

26. Satırdan sonra koy. Systemparameters üstüne. Google Nullcpu kext yazarsan hemen bulursun.

tonymacx86.com sitesinden indirdim. 10.10 klasörüne attım. Şimdi dedikleriniz yapıyorum akşam haber veririm. Çok teşekkür ederim.
26. satırdan sonra koydum.

Adsız.png

@Halit Tekin merhaba. Ben 9.4 ü kurdum. Onun üzerinden değerlendirmemi soyleyeyım. Benim ekran kartı harici Onboard yok yani. ATI radeon 6850 ve aynen sende yazdıgı gibi yazıyor videoda o tik leri kaldırın demişler ama bende kaldırırsam soruna neden oldu. Injected EDID ve injected ATI iyi işaretle öyle dene. Ayrıca senın reset sorunun bence ekran kartından değil onu vurgulşamışsın sanırım.

Bak DSDT adında bir başlık olması gerek optionsta. Senin sorunun orası büyük ihtimal. Benim mouseyi görmüyordu hersey tamam olmasına rağmen ordan düzelttim. PS/2 den kaynaklı. Fix USB yaptım düzelmedi. En sonunda ordaki tiklerin tamamını işaretledim ve çalıştı ancak tamamını işaretlemekte sorun kasmalar olmaya başladı işeme yaramayan tikleri kaldırdım ve bilgisayar max 10 sanıyede masaüstünde. Uumarım faydam dokunur.

Gene aynı hatayı alıyorum @montezuma Null kext'ini 10.10 attım. Verdiğin kodu 26. satırdan sonra koydum. @raizio senin dediklerini bi yapayım.
son olarak tekrar kernel pm patch aktif edecek miyiz ?

@Halit Tekin kernel pm patch varsayılan olarak kullan. İlk açtığında neyse o ayar kalsın. Bişey daha ekleyeyim DSDT başlığı altındaki HDMİ - s3d işaretleme o da resete sebeb oluyor. Ordaki kombinasyon baya bi önemli. Birini eksik yap yazılar kayıyor birini fazla yapınca bilgisayar kasıyor. Kısaca deneme yanılma yoluyla bunu yapacaksın. Bilgisayara 50 defa reset attıgımı bilirim. sabırlı ol :)

@montezuma konu dışı olabilir ama bir soru soracağım bende. Mavericks yüklü USB' nin içine kext atacağım. TransMac ile açıyorum USB' yi, ancak kext atamıyorum. Engel işareti var. TransMac' te ki 'general settings' ten okuma/yazma yetkiside verdim. Yine içine kext atamıyorum. TransMac'a benzer bir program var mı bana önereceğin? Yada bu konuda yardımcı olur musun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı