Pentium P6200 için işletim sistemi önerisi

T1meG0ESB4ck

Decapat
Arkadaşlar 2011 model 9 senelik bir bilgisayarım var. Markası Casper modeli H36Y. Bu dizüstü bilgisayar için çoğu işletim sistemini denedim ama en stabil çalışabilen işletim sistemi hangisi karar veremedim. Özellikleri bu şekilde.
Bilgisayarın RAM'i 2 GB ve 320 GB HDD mevcuttu. RAM ve SSD takviyesi yaptım. 120 GB'de SSD mevcut. HDD yok.
Ekran kartı olmadığı için Windows 10'da biraz sıkıntılı çalışıyor. Windows 10'un 2004 sürümünü yükledim. Fan hiç susmadı ve boşta 2 GB RAM kullandı.
Ben bu sisteme Windows 8.1 Single Language düşünüyorum. Nedeni ise ilginç bir şekilde hızlı çalışıyor. Windows 7'den bile daha hızlı bir işletim sistemi. Ama bir yandanda güncel bir işletim sistemi varken Windows 8.1 kullanmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Ama dediğim gibi Windows 8.1'de çok
hızlı çalışıyor.
Sizin önerileriniz nelerdir?
Her türlü öneriye açığım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
P6200 Entegre bir işelmci değildir istenirse 1.nesil i3,i5,i7 ile değiştirilebilir işlemci yükseltmesini tavsiye ediyorum,
işletim sistemi olarak en kararlı çalışacak olan 8.1 olacaktır.

P6200 Entegre bir işelmci değildir istenirse 1.nesil i3,i5,i7 ile değiştirilebilir işlemci yükseltmesini tavsiye ediyorum,
işletim sistemi olarak en kararlı çalışacak olan 8.1 olacaktır.

Evet işlemcim yerinden çıkabiliyor.
İşlemci oyunlarda darboğaz yapıyor. Ram yetse bile işlemci kullanımı %100 olunca baya sorun yaratıyor. Dediğiniz çok mantıklı ama ekran kartı olmayınca bu laptopa takviye yapsam bile hızlanma oluyor ama oyunlarda hiç faydası olmuyor.
Ama yine'de bu sisteme uygun bir işlemci markası söylermisiniz?
Sıfır işlemci satılıyor mu HM55 chipsete uygun?
Yoksa ikinci el mi almam gerekir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı