Pentium P6200 laptopa işletim sistemi önerisi

We_Master

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Dostlar selamlar.
Intel Pentium P6200 2 GB RAM laptopta en verimli hangi işletim sistemi çalışır?
Şu an üzerinde Windows 7 yüklü. Windows 10 yüklemeli miyim?
64 Bit kurulu. 32 Bit kursam performans artışı olur mu?

Dostlar selamlar.
Intel Pentium P6200 2 GB RAM laptopta en verimli hangi işletim sistemi çalışır?
Şu an üzerinde Windows 7 yüklü. Windows 10 yüklemeli miyim?
64 Bit kurulu. 32 Bit kursam performans artışı olur mu?

Windows 7 32 Bit'ten devam edilmesi gerekiyor. 2 GB RAM ile 64 Bit çalıştırmanın bir mantığı yok.
Windows 10 için sistem özellikleriniz yetersiz.

Windows 10 32 Bit kurulamaz mı?
Windows 7 32 Bit kurulduğunda sistem performansı iyileşir mi?

Windows 7 32 Bit kurulduğu zaman performansta iyileşmeler görülecektir.
Windows 7 32 Bit ve Windows 10 32 Bit 1 GB RAM kullanıyor. İkisinin kullanım miktarları aynı olsa da performans için Windows 7 32 Bit kullanmalısın.

32 Bit Windows 7 Basic'de kullanmak bana daha makul göründü.Tabii karar sizin.

Anladım. Windows 7 Home Basic 32 Bit kuracağım. Umarım performansı bir nebze de olsa iyileşir.
Anladım. Windows 7 Home Basic 32 Bit kuracağım. Umarım performansı bir nebze de olsa iyileşir.
Fakat ikilemde kaldım. Windows 10 Home 32 Bit sizce çok zorlar mı? Ya da performansta iyileşme olur mu?

Son düzenleme:

Fakat ikilemde kaldım. Windows 10 Home 32 Bit sizce çok zorlar mı? Ya da performansta iyileşme olur mu?
Bence gereksiz zaman kaybetmeye gerek yok.Yaklaşık 6 yıldır Windows 7 kullanıyorum , zaman zaman sistem olarak benden kat kat iyi laptoptan (Windows 10) iyi işler çıkartabiliyor.

Performansta iyileşme olmaz.
Windows 10 32 Bit için sisteme SSD eklemeniz yeterli olacak.
Eğer ekleyemezseniz Windows 7 32 Bit daha performanslı çalışacak. İkilemde kalınacak bir durum yok. İkisi ile de formatlayıp kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı