Pentium sistem parçaları kaça satılabilir?

emirhanica

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam, bir tek konuyu burada açabiliyorum. Uzatmadan soruma geçeyim elimde birkaç parça var ve bu parçaları nakite çevirmek istiyorum. Nasıl çevirebilirim? Parçalar şu şekilde.

2 GB RAM.
500 GB Seagate hard disk. 500TL sıfırı.
Intel işlemci fanı.
Intel Pentium 2.90GHz işlemci. 400 TL sıfırı.
300W PSU. 300 TL sıfırı.
Gigabyte H61m anakart 1200TL sıfırı.

Bir de ürünlerden bir tanesi falan çalışmayabilir çok anlamıyorum. Bilgisayar işinden öneriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla detay vermemişsin model olarak vs. ama aşağı yukarı sistem belli. Eski bir sistem, parçalar da yıpranmıştır. Alternatifi parçalar etrafta çok geziyor, fiyatları ona göre belirlemek lazım. Mesela sıfır fiyatı dediğin aslında çıkma işlemci 2.el yani bu kadar eski parçaların sıfırını bulmak imkansız. İşlemcin g2020 zannediyorum. Bu parçaların modelleri epey, akakace gibi yerlerden bakıldığında genelde fiyatlar yüksek gözüküyor. Hatta eski bir parça daha üst modelinden bile pahalı olabiliyor. Serbest piyasa dengesizliği. O yüzden sadece kendi modelin bazında değil alternatif parçaları da hesaba katarak 2.el için sarı site, letgo gibi yerlere bakmak lazım.
Ram 50-60 tl
Disk 150 tl
İşlemci: 150tl
Psu: 300w muhtelemen everest-frisby gibi uyduruk birşeydir. 50tl diyelim.
Anakart: 1200tl nerde satılıyor bilmiyorum ama o fiyata satılması imkansız. Dolar patlamadan 1 ay önce z490 a vardı o fiyata düşün. Aynı h61 chipsetin 500tlye e-ticaret sitelerinde satıldığını görüyorum. O bile pahalı. Güncel olarak b450 var o fiyata. Neyse anakart da 300-350 diyelim.
Yuvarlak, ortalama rakamlar verdim.
Ekran kartı yok, dahili var muhtemelen.
Bu durumda 750tl gibi bir rakam çıkıyor. Bu fiyattan koyarsın baktın satılmıyor, 650-700'e falan pazarlıkla verebilirsin.

Geri
Yukarı