Percy Jackson Serisi

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Percy Jackson Şimşek Hırsızı filmi ile başlıyan ve izleyicinin dikkatini çeken film 2. serisiyle vizyona girdi. Filmin sonunda 3. serisi kesin çıkacak dedim, araştırmaya koyuldum. Sonunda gerçekten şaşıracaksınız.

Bunun üzerine seriyi araştırdım.

Seri şu şekilde sıralanıyor;

-Şimşek Hırsızı

-Canavarlar Denizi

-Titan'ın Laneti

-Labirent Savaşı

-Son Olimposlu

Tabi bir çok film gibi yazılan kitaptan ilham alınarak yapılmış bir film. Yazarın 17 ödüllü kitap serisi mevcut.

Kaynak : Percy Jackson & Olimposlular - Vikipedi

Film yorumum: İlk filmiyle dikkatimi çekmişti. Şimşek hırsızı filmi titanların savaşı filmiyle aynı konuyu içeriyor hades , medusa aynı kişiler orada da bulunuyor tek çalınan şimşek yok tabi konu olarak benzerlik olsa da serüven bakımından alakasız. Percy Jackson serisi şuana kadar 1. seride etkileyen 2. seride büyüleyen bir film olarak değerlendirdim. 3. seriyi dört gözle bekliyeceğim bir hal aldı. Çünkü 2. filmi olan canavarlar denizi filmin sonunda gerçekten şaşırıyorsunuz. Ve 3. seride ne olabilir çok merak ediyorsunuz. Şuan kitabını alıp okumayı düşünüyorum. :D Bulursamda alırım. Çünkü filmini bekliyeceğimi sanmıyorum. :D

Benim üzerinde bıraktığı etkiyi aşağı yukarı anlattım, yorumlamaya çalıştım. Sizin de film hakkında yorumunuz varsa buyrunuz... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlkini izlemiştim. Medusa'yı çok iyi niyetli yapmışlardı. Bakışlarıyla erkekler taşa dönüşmesin diye gözlük takması, başındaki yılanları gizlemek için baş örtüsü gibi birşey takması vs. :D

Filmin Amerika'da geçiyor olması da ayrı bir komedi zaten. Yunan mitolojisi değil mi bu yahu! :D

İlkini izlemiştim. Medusa'yı çok iyi niyetli yapmışlardı. Bakışlarıyla erkekler taşa dönüşmesin diye gözlük takması, başındaki yılanları gizlemek için baş örtüsü gibi birşey takması vs. :D

Filmin Amerika'da geçiyor olması da ayrı bir komedi zaten. Yunan mitolojisi değil mi bu yahu! :D

Sen kitapları okumamışsın. Çok belli. Okusaydın neden Amerika'da olduklarını anlardın. Ve filmi tekrar dikkatli bir şekilde izle.

İlk filmi daha kaliteliydi 2.filmi o kadar beğenmedim, filmi ilk izlediğimde çok beğenmiştim, ve birde Titanların Savaşı ve Titanların Öfkesi bu filmlerde çok güzel, Percy Jackson Şimşek Hırsızı filmine göre daha gerçeğe yakın daha Mitolojik.

Bu konuda doğru söylüyorsun, biraz mizahi öğelerde var filmde, ama yinede iyi filmdi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı