Performans için ne yapmalı?

yavuztugcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ekran kartlarında kullanmadığımız birçok özellik için para ödüyoruz. RAMde fazla bus hızını hissetmiyoruz, DDR4ler gereksiz bir iki yıla gelişir. İşlemcilerin yeni çıkanlarına sürekli laf atıp boşuna para harcamayın diyenlere sadece oyun için bilgisayar toplayan birinin katılması mı gerekir yoksa her yeni çıkan iyidir denilip alınmalı mıdır? Bütçem var sadece performans istiyorum ve gereksiz özelliklere para vermek istemiyorum diyen birisi nasıl bir bilgisayar toplamalı?

Herşey bütçede bitiyor ben sadece oyun oynuyorum ve performans istiyorum diyen biri; i3 4160 ve Gtx970'li fps odaklı bir sistem toplayabilir. Hem fiyatı uygun hem performansı iyi.

Asus H81m-D
İntel İ3 4160
Asus Gtx970 Rog Strix
Kingston HyperX 8GB RAM
Zalman Z3 Plus
Zm 600lx

Bu islerde gereksiz ozellik diye birsey yok bence. Zaten belli bir seviyenin uzerine tamamen hobi amacli cikiliyor. Ddr4 sistemlerin fiyati cok fazla ama bu yuzden simdilik sadece oyun icin cok fazla butce yoksa tercih etmek yanlis olur. Onun yerine daha ust duzey ekran karti, daha cok bellek gibi yatirimlar daha dogru olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı