Peri LED ışığını koparmak

FallingDarkness

Femtopat
Daha fazla  
Yılbaşı ağacı süsü gibi bir ışık aldım dün, uğraşırken ederken koparıverdim. Kopan yerleri ucu ucuna değdirdiğimde yanıyorlar ama bir türlü sabit kalmıyorlar. Bu durumu nasıl çözebilirim acaba?

IMG_20210120_222108.jpg

İkisini yan yana tut ve sar birbiri etrafına. Öyle yanyana tutup yapıştırırsan olmaz.
1611171990459.png

Lehim altında nasıl sarıldığını görüyor musun? Öyle yapıp yapıştırırsan veya bantlarsan sorun çözülür. Etrafını soymayı unutma.

İkisini yan yana tut ve sar birbiri etrafına. Öyle Yan yana tutup yapıştırırsan olmaz.

Çok hassas bantla sarmaya çalıştım kaç kere olmadı.
İkisini yan yana tut ve sar birbiri etrafına. Öyle yanyana tutup yapıştırırsan olmaz.
Eki Görüntüle 845270
Lehim altında nasıl sarıldığını görüyor musun? Öyle yapıp yapıştırırsan veya bantlarsan sorun çözülür. Etrafını soymayı unutma.
Abi dışında plastik bir bölge yok direk tel

Merhaba. Ayni kulaklıkların sağ ve sol kanalına sesi ileten emaye, ince bakır tellerdeki gibi emaye (laklı, üstü izoleli) bakır bir tel olması lazım. Bu kopan uçları maket bıçağının ucuyla çok az kazıyın, bakır tel ortaya çıkınca 2 kopan ucu ya yan yana veya veya birbirinin üzerine sabit bağladıktan sonra bir havya ile bu bağlantıların üzerine iyi bir lehim yapın. Lehimlemeden sonra elektrik bandıyla sarın. Böylece sağlam ve çok kaılıcı bir bağlantınız hareket etse bile kopmayan tel bağlantınız yine olur. Yalnız pasta artıklarını pamukla silip elektrik bandını öyle sarın, çünkü pasta artığıyla elektrik bandı iç yapışkanı çok sağlıklı olaeak yapışıp tutmayabilir, üzerinden kolayca kayıp çıkabilir. Veya daha sağlıklı olarak bir elektrikli silikon tabancasıyla birkaç damla silikonu eritip bu noktayı dıştan kapatıp iyice izole edin, bu daha da iyisi olur. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı