Persona İngilizcesi çok ağır mı?

Oyun türüne göre değişiyor, MMORPG cinsleri biraz daha farklı oluyor gta5 gibi gerçekmiş gibi hikayelerde daha kolay oluyor.

Oyun türüne göre değişiyor, MMORPG cinsleri biraz daha farklı oluyor gta5 gibi gerçekmiş gibi hikayelerde daha kolay oluyor.
Persona oynayacağım.
İngilizceniz iyi olması şart. Rpg oyunu sonuçta.
Yani cümle yapılarını gramerini vesaire anlamada zorlanmıyorum çok sadece kelime ezberim zayıf. Bilmediğim kelimeye sözlükten baksam da oynayamaz mıyım ki.

Persona oynayacağım.

Yani cümle yapılarını gramerini vesaire anlamada zorlanmıyorum çok sadece kelime ezberim zayıf. Bilmediğim kelimeye sözlükten baksam da oynayamaz mıyım ki.
Sözlük değilde google translate gibi siteleri kullanırsan daha hızlı olur aksi takdirde sözlükten kafanı kaldıramazsın ve bazı kelimelerde olmiyacak.

Persona oynayacağım.

İlk deneyim olacak diyorsunuz. Persona gibi bir oyuna başlamayın. Daha basit bir oyuna başla. Max Payne serisi olabilir mesela. Biraz pratik yapın. Çok diyalog var ve j-RPG'ler iyi İngilizce olmadan oynanmaz.

Bende henuz daha yeni persona4'u oynuyorum. İngilizce seviyeni bilmedigim icin acikca bir şey diyemeyecegim ama bence o kadar da zor degil genel olarak iyi bir duzeyde ingilizcen varsa bilmedigin birkac tanecik kelimeyle karsilasirsin diye dusunuyorum. Ben şu an 30. saatdeyim ve 3-4 kez ceviri kullanma ihtiyaci duymusumdur oyle diyeyim yani.

İlk deneyim olacak diyorsunuz. Persona gibi bir oyuna başlamayın. Daha basit bir oyuna başla. Max Payne serisi olabilir mesela. Biraz pratik yapın. Çok diyalog var ve j-RPG'ler iyi İngilizce olmadan oynanmaz.

Visual Novel oyunlar başlangıç için ideal bence. Basit bir tane bulup başlayabilirsiniz. YouTube'dan lets play videolarına bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı