PES 20-21 için taktik önerileri

MometK

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlarla pes oynuyoruz (bazen 20 bazen 21 değişiyor) ve ben çok fazla l1+üçgen yapıyorum. Ama ataklarım fazla verimsiz. L1+üçgen için diziliş veya oyun içi hücum taktiklerinizi bekliyorum. Bonus olarak defans içinde yazabilirsiniz.

Kendimden örnek vereyim; 3-4-3 bazen 3-6-1 dizilişi ile oynuyorum. Fazla l1+üçgen yapıyorsanız 3-4-3 öneririm. Gelişmiş ayarlardan kanat rotasyonu ve geri kanatı seçip, ileriye ofsayt olmadığı taktirde adam kaçırabilirsiniz. Hücum talimatlarından, kısa pası uzun pas yapabilirsiniz ki takımda sizin paslarınıza göre ayak uydursun.

4-3-3 yap, pas kesmeye odaklan, çok fazla pas atma. Orta saha civarında pres yapabilirsin. L1+Üçgen pek yapmıyorum ben, riskli bir hareket olduğunu düşünüyorum ama orta açacağım zaman yuvarlağa basmaktan daha iyi oluyor genelde.

Ve en önemlisi, dribbling (top sürme) mevzusuna çalış.

Kendimden örnek vereyim; 3-4-3 bazen 3-6-1 dizilişi ile oynuyorum. Fazla l1+üçgen yapıyorsanız 3-4-3 öneririm. Gelişmiş ayarlardan kanat rotasyonu ve geri kanatı seçip, ileriye ofsayt olmadığı taktirde adam kaçırabilirsiniz. Hücum talimatlarından, kısa pası uzun pas yapabilirsiniz ki takımda sizin paslarınıza göre ayak uydursun.

Teşekkür ederim, bu adam kaçırma olayı otomatik mi oluyor yoksa belli bir tuş kombinasyonu var mı?

Ben sahaya 4-1-2-3 dizilişi ile çıkıyorum genelde ayrıca ofansif bekler gegenpress ve derin defans çizgisi ile takımı önde tutuyorum top çevirme oyunu ve kısa pas mesafesi ile de orta sahada top çevirebilir defans dengesiz yakalandığında da ara pas ile gole gidebilirsiniz ancak dikkat edin bu oyunu oynarken top kaptırırsanız kontra atak yemeniz çok muhtemel geride 1-2 defans kalıyor sadece.
Eklemeyi unutmuşum PES 21 için konuşuyorum hiç PES 20 oynamadım.

4-3-3 yap, pas kesmeye odaklan, çok fazla pas atma. Orta saha civarında pres yapabilirsin. L1+Üçgen pek yapmıyorum ben, riskli bir hareket olduğunu düşünüyorum ama orta açacağım zaman yuvarlağa basmaktan daha iyi oluyor genelde.

Ve en önemlisi, dribbling (top sürme) mevzusuna çalış.

Defans için ne önerirsiniz pres yaparken X ve R1 basıyorum doğru mudur?
Ben sahaya 4-1-2-3 dizilişi ile çıkıyorum genelde ayrıca ofansif bekler gegenpress ve derin defans çizgisi ile takımı önde tutuyorum top çevirme oyunu ve kısa pas mesafesi ile de orta sahada top çevirebilir defans dengesiz yakalandığında da ara pas ile gole gidebilirsiniz ancak dikkat edin bu oyunu oynarken top kaptırırsanız kontra atak yemeniz çok muhtemel geride 1-2 defans kalıyor sadece.
Eklemeyi unutmuşum PES 21 için konuşuyorum hiç PES 20 oynamadım.

Evet genelde oyun üstünlüğü bende oluyor ama rakip çıktığı ilk atak gol atmayı başarıyor.

Son düzenleme:
Defans için ne önerirsiniz pres yaparken X ve R1 basıyorum doğru mudur?
Tekli pres yerine ikili pres tercih et. Kare+X+R1 kombinasyonuyla. Oyunu yarı yardımlı seçeneğinde oyna. Pas kesmeye özen göster dediğim gibi.

Ayrıca topun geleceği yeri tahmin ediyorsan da üçgenle kalecinin nereye atlayabileceğini ayarlayabiliyorsun şut esnasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı