Çözüldü PES 2013 analogla şut çekiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

Efeko09

Picopat
Selamlar arkadaşlar. Bugün nostaji olsun diye çıktığı yıllarda aldığım kutulu PES 2013'ü PC'ye kurdum. Hazır Gamepad'im de vardı taktım açtım oyunu ben tuş ayarı yapılması gerektiğini düşünüyodum gamepad için ama bana 3-4 tane hazır ayar seçeneğin sundu bende normal klasik olanı seçtim. Maça girdiğimde top bana geçtiğimde hareket etmek için analogu kullandığımda analogla şut çekiyor, doğru düzgün anlatamadıysam kusura bakmayın saat şu an 3'e geliyor beynim geriledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selamlar arkadaşlar. Bugün nostaji olsun diye çıktığı yıllarda aldığım kutulu PES 2013'ü PC'ye kurdum. Hazır Gamepad'im de vardı taktım açtım oyunu ben tuş ayarı yapılması gerektiğini düşünüyodum gamepad için ama bana 3-4 tane hazır ayar seçeneğin sundu bende normal klasik olanı seçtim. Maça girdiğimde top bana geçtiğimde hareket etmek için analogu kullandığımda analogla şut çekiyor, doğru düzgün anlatamadıysam kusura bakmayın saat şu an 3'e geliyor beynim geriledi.

Hocam normal olanı değil 2. olanı seçmeniz lazım.

Bir de koldan analoğun açık kapalı olduğunu kontrol edin. 2 türlü deneyin.

Hocam normal olanı değil 2. olanı seçmeniz lazım.

Bir de koldan analoğun açık kapalı olduğunu kontrol edin. 2 türlü deneyin.

Çözüm
Oyunun kurulu olduğu ana dizinde Settings dosyası var, Kontrol Cihazı sekmesinden kullandığın Gamepad için ayarları yapıp kolu tanıttın mı?.
Bunu yaptıysan eğer Gamepad üzerinden analog tuşunu da açtıktan sonra,

Oyun içinden.
Seçenekler>Kişisel bilgiler Ayarları>Kullandığın kullanıcı verisini seç varsayılan olarak (Veri 1) yazar>Buton yapılandırması> Resimde görülen işaretli kısmı aynı şekil yap düzelmesi gerek.

Dosya Ekleri

• Pes2013.jpg
    Pes2013.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 285
Son düzenleme:

Geri
Yukarı