PES 2013 neden bu kadar beğenildi?

william_wallace

Hectopat
Daha fazla  
Evet, belki de Pes serisinin en iyi ve Türkiye'de en uzun süre oynanan oyunudur. Şu anda bile herhangi bir PS kafeye gitseniz hala PES 2013 classic veya günümüz kadrosuyla patchlenmiş ve modlanmış bir şekilde oynanmaya devam etmektedir. Öyle bir oyunki üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala oynanan ve her geçen gün yeni bir patch ve yeni bir mod çıkarılmaktadır.
İşin şaşırtıcı kısmı PES 2013, PES 2012'nin birebir versiyonuydu. Peki neden PES 2012 oynanmadı da PES 2013 oynandı? Aynı şekilde PES 2013'deki başarısını tekrar devam ettirmek isteyen konami neredeyse PES 2014 ve PES 2015 de de aynı mantığı kullandı. Hiçbir güncelleme ve yenilik gelmeden. Güncelleme olarak sadece yeni transfer kadrosu, yeni stadyumlar, tarzında oyunu pek de etkilemeyecek yenilikler getirdi. Ancak PES 2016 da yenilikler gelmeye başladı.
Ben de PES 2013 zamanında çok oynamıştım ve hala da zevkli gelir. Geçenlerde tekrardan indirdim ve kurdum. Gerçektende pes serisinin en iyi oyunu budur. Bence konami PES 2013'deki etkiyi iyi bir şekilde yakalayabilseydi şu anda FIFA'nın gerisinde kalmazdı.

Sizce bu oyunun Türkiye de bu kadar tutulmasının ve oynanmaya devam etmesini sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PES 13'den sonra gelen 14 aşırı vasattı. Kimse 14 oynamayıp 13 oynamaya devam etti, 15, 16 çıkınca hiç oralı olmadılar ve PES 13 oynamaya devam ettiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, belki de pes serisinin en iyi ve Türkiye'de en uzun süre oynanan oyunudur. Şu anda bile herhangi bir PS kafeye gitseniz hala PES 2013 classic veya günümüz kadrosuyla patchlenmiş ve modlanmış bir şekilde oynanmaya devam etmektedir. Öyle bir oyunki üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala oynanan ve her geçen gün yeni bir patch ve yeni bir mod çıkarılmaktadır.
İşin şaşırtıcı kısmı PES 2013, PES 2012'nin birebir versiyonuydu. Peki neden PES 2012 oynanmadı da PES 2013 oynandı? Aynı şekilde PES 2013'deki başarısını tekrar devam ettirmek isteyen konami neredeyse PES 2014 ve PES 2015 de de aynı mantığı kullandı. Hiçbir güncelleme ve yenilik gelmeden. Güncelleme olarak sadece yeni transfer kadrosu, yeni stadyumlar, tarzında oyunu pek de etkilemeyecek yenilikler getirdi. Ancak PES 2016 da yenilikler gelmeye başladı.
Ben de PES 2013 zamanında çok oynamıştım ve hala da zevkli gelir. Geçenlerde tekrardan indirdim ve kurdum. Gerçektende pes serisinin en iyi oyunu budur. Bence konami PES 2013'deki etkiyi iyi bir şekilde yakalayabilseydi şu anda FIFA'nın gerisinde kalmazdı.

Sizce bu oyunun Türkiye de bu kadar tutulmasının ve oynanmaya devam etmesini sebebi ne olabilir?

Anlatilmaz yaşanır.

Evet, belki de Pes serisinin en iyi ve Türkiye'de en uzun süre oynanan oyunudur. Şu anda bile herhangi bir PS kafeye gitseniz hala PES 2013 classic veya günümüz kadrosuyla patchlenmiş ve modlanmış bir şekilde oynanmaya devam etmektedir. Öyle bir oyunki üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala oynanan ve her geçen gün yeni bir patch ve yeni bir mod çıkarılmaktadır.

Bazı oyunlar çok keyif verdi insanlara öbür oyunlara nazaran. FIFA 17, Pes 13 gibi. Yaşı büyük olan ve bu oyunlarla uzun zamandır haşır neşir olan abilerimiz varsa onlar bilirler. Bazıları öbürlerinden daha iyiydi.

Bazı oyunlar çok keyif verdi insanlara öbür oyunlara nazaran. FIFA 17, PES 13 gibi. Yaşı büyük olan ve bu oyunlarla uzun zamandır haşır neşir olan abilerimiz varsa onlar bilirler. Bazıları öbürlerinden daha iyiydi.

Pes 6 diyebiliriz. Pes 6 da güzel oyundur.
Diğerlerinin grafiklerine göre o daha güzel gözüküyor gözüme 2013 olan.
Daha renkli ve canlı bir yapısı var.

PES 2012 de güzeldi, PES 13 arcade ve gol amaçlı olduğundan genelde herkes PS Cafe'ye giderdi maçına maçlar bol gollü gerçerdi o yüzden çok tutulduğunu düşünüyorum ama artık oyunu oynadığımda en son mekanikleri kazık gibi gelmişti bir de garip bir şey söyleyeyim PES 13 CD'sini 2017 de 60 TL'ye satmıştım. Hala bu fiyatlar bu oyuna veriliyor mu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı