PES 2014 neden en kötü PES oyunu?

KorkanBoyaci

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
PES 2014 ilk çıktığı zaman bütün arkadaşlarım oyunu kötülemişti fakat ben sevmiştim,
Hatta PES 2013'ten kat kat iyi olduğunu düşünüyorum.
Siz oyunu beğendiniz mi?
Beğenmediyseniz kötü bulduğunuz yanları neler?

PES 13 ve günümüz FIFA 17'den sonrası futbolla alakası olmayan oyunlar. Daha çok pinpon diyebiliriz. Pes biraz daha simülasyona kaymaya çalıştı ancak çok ağırlaştırdılar bu da oyunun zevkini öldürdü. 14 gerçekten kötü.

PES 13 ve günümüz FIFA 17'den sonrası futbolla alakası olmayan oyunlar. Daha çok pinpon diyebiliriz. Pes biraz daha simülasyona kaymaya çalıştı ancak çok ağırlaştırdılar bu da oyunun zevkini öldürdü. 14 gerçekten kötü.

Evet hocam ama PES 2013'te de mekanikler pinpon gibiydi fakat sevilmişti.
PES 2013'ten tek farkı ağırlaşması mı?

Futbolun doğası genel olarak ağır bir oyun ama insanlar daha hızlı oyun seviyor. Her anı pozisyon olan maçlar daha zevkli geliyor insanlara. PES 13 böyleydi 14'te çok radikal bir değişiklik oldu o yüzden sevilmedi. 13'te çok kolay yapılabilen şeyler 14'te yapılamıyordu. Pes en iyi oyunu pes 6. FIFA'da ise 15-16'dan sonrası berbat.

Çok iyi bir oyundan sonra aptal gibi bir değişiklik yapmaya çalışmaları ve becerememeleri. Pes, en iyi oyunlarını 2012-13,2018-19'da yaptı, ama devamını getirmek, geliştirmek yerine yenilik arayışına girip içine ettiler. Pes 21 oynadıktan sonra açıp Pes 19 oynuyorum, bu kadar mı fark eder? Neden bu kadar müthiş bir oyunu saçma yollara sürükler ki bir firma? Benim fikrim bu.

Yeni bir motora geçtiler. Grafikler çok kötüydü bence, çoğu oyuncunun yüzü benzemiyordu. Ama PES 13'teki takoz gibi oyuncuların yerini bi tık daha esnek oyuncular aldığı için ben 14 çıkınca 14 oynamaya başlamıştım. Oynanış olarak da yeni nesil PES'in temelini atmıştı. 15, 16 ve 17'de hep üstüne koyarak ilerlediler.

Pes 21 oynadıktan sonra açıp Pes 19 oynuyorum, bu kadar mı fark eder? Neden bu kadar müthiş bir oyunu saçma yollara sürükler ki bir firma? Benim fikrim bu.
Bence PES 21; 19'dan çok daha iyi bir oyun. 19'da oyun çok monoton ve hızlıydı. Hep aynı şekilde koşarak karşı kaleye ulaşılabiliyordu. 21'i 20'ye güncelleme gibi çıkardılar ama 20'den biraz farklıydı oynanışı. 21 bana göre baya iyi bir PES oyunu. Halen de 21 oynuyorum zaten. Gerçekçilik olarak çok hoşuma gidiyor. Maç süresini uzun tutuyorum ve gerçek maçmış gibi oluyor.

Asıl PES 13 gerçekçilik olarak berbat bir oyundu her ara pasının gol olduğu sadece Türkiye'de tutan dünyada neredeyse hiç satmayan kötü bir oyundu.

Yeni bir motora geçtiler. Grafikler çok kötüydü bence, çoğu oyuncunun yüzü benzemiyordu. Ama PES 13'teki takoz gibi oyuncuların yerini bi tık daha esnek oyuncular aldığı için ben 14 çıkınca 14 oynamaya başlamıştım. Oynanış olarak da yeni nesil PES'in temelini atmıştı. 15, 16 ve 17'de hep üstüne koyarak ilerlediler.

Bence PES 21; 19'dan çok daha iyi bir oyun. 19'da oyun çok monoton ve hızlıydı. Hep aynı şekilde koşarak karşı kaleye ulaşılabiliyordu. 21'i 20'ye güncelleme gibi çıkardılar ama 20'den biraz farklıydı oynanışı. 21 bana göre baya iyi bir PES oyunu. Halen de 21 oynuyorum zaten. Gerçekçilik olarak çok hoşuma gidiyor. Maç süresini uzun tutuyorum ve gerçek maçmış gibi oluyor.
Bana da tam tersi gibi geliyor, futbol o kadar yavaş bir oyun değil bence.

Bana da tam tersi gibi geliyor, futbol o kadar yavaş bir oyun değil bence.
PES 21'i -1 oyun hızında oynadığımı belirterek sizi daha da şaşırtmak isterim o zaman 😅. Futbol bu kadar da yavaş bir oyun maalesef. 30-40 pasta ortalama 1 şut atılabiliyor gerçekte. Oyunda 3-5 pasta 1 şut olarak yapıyoruz biz bunu, oyunlar gerçeğe göre çok hızlı. Tabi 10 dakikalık maç açınca öyle oynanıyor mecburen. Ama ben 20 dakikalık falan açıyorum en azından, daha gerçekçi oluyor bu şekilde. Pas oyunu, maç içinde farklı taktikler, yedekten giren oyuncuların oyuna etkisi bu şekilde daha fazla oluyor.

Geri
Yukarı