PES 2015'ten İlk Detaylar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
PES 2015'ten İlk Detaylar

Son yıllarda futbol oyunu konusunda Fifa ile mücadele eden PES serisi özellikle 2014 serisinde Fifa'nın epeyce gerisinde kalmıştı. Kaldı ki oynanış bakımından PES serisinin belki de en kötü oyunu PES 2014 oldu. Firma bunun farkında olarak yaptıkları hatalar için oyunculardan özür bile dilemişti. Bunun yanı sıra Fifa 2014 hem yeni nesil konsollara hemde eski nesil konsollara çıkmıştı. Üstelik Fifa 2014 yeni nesil konsollarda daha başarılıydı bile. Ancak PES 2014 sadece eski nesil konsollara çıkmıştı ve Konami firması artık tüm gücünü PES 2015'e vermişti.

Hal böyle olunca oyuncuların oyuncuların PES 2015'ten beklentisi de büyük. Geçtiğimiz günlerde PES 2015 ile ilgili olarak ilk defa detaylı bilgiler geldi. Bununla birlikte oyun Playstation 4 ve Xbox One'a kesin olarak çıkacak ancak eski nesil konsollar için henüz net bir açıklama yok. Konuyu fazla uzatmadan Konami firması tarafından açıklanan PES 2015'in ilk detaylarını açıklamak gerekirse ;
  • Oyun Playstation 4'te 1080p ve 60 FPS'de çalışacak
  • Oynanış sistemi baştan aşağı değişecek ve daha duyarlı bir kontrol sistemi olacak.
  • Master League Online olacak ve Master League içerisinde para ile bazı ürünler satılacak.
  • Full Pitch AI sistemi sayesinde yapay zeka artık ekrana yansıtılan bölümü değil sahanın tamamını kullanarak hareket edecek.
  • 1000'den fazla oyuncu yeniden modellendi ve oyuna yeni animasyonlar eklendi.
  • Şut sistemi değişti Konami'nin söylediğine göre sınırsız çeşitlilikte şut çekebiliyoruz.
  • Balance of Play sistemi sayesinde büyük liglerin kadroları her hafta güncelenecek ve böylelikle yeni transferler için güncelleme gelmesini beklemeyeceğiz.
  • Tepkime süresi düşürülecek.

Genel olarak Konami'nin söylediklerine bakarsak güzel bir oyun bizi bekliyor gibi. Özellikle PES 2014'te eleştiri alan çoğu özelliği düzeltecekler gibi görünüyor.

* - İnşallah PES 14 gibi olmaz, yine pes 13'e kalmayız.

kaynak: webtekno

Bence PES 2015 bug ve hatalarla dolu olacak ve 5 sene içerisinde konami batacak. Pes fanatiği olup, FIFA'ya sövüyordum eskiden. Şimdi FIFA fanatiğiyim. Niye yıllarca pes oynadım ki diyordum FIFA oynarken :)

Adam kahin sanırım adamlar kojimadan sonra devamlı olarak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı