PES 2021 anlık takılma sorunu

Tllo

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. PES 2021'de 1 aydır anlık takılmalar yaşıyorum ve sadece bu oyunda oluyor bu durum. V-Sync açık ve sabit 60 FPS almama rağmen oyunda sık sık anlık droplar yiyorum. Birçok yöntem denedim ancak başarılı olamadım örneğin; benzeşme ayarlarından CPU0 kapatmak, NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkrizasyon açmak gibi şeyler denedim ancak hiçbiri olmadı ve oyun zevkimi tamamen bitirdi bu durum. Önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sisteminizi yazsanız daha iyi olur ancak ihtimaller olarak aklıma gelenler; oyunun hard diskte kurulu olması ve RAM yetersizliği oldu.

RAM yetersizliği gibi geliyor bana. Sistemini yaz kesin cevap verelim.

Katılıyorum.
Tek kanal RAM veya HDD yüzünden bu şekildedir.

Sistemini yazar mısın?

Sistem şu şekilde;
- Intel Xeon X5670 işlemci.
-4x2 GB Elixir 1333 MHz DDR3 RAM.
-Gigabyte EX58-UD3r
-MSI GTX 950 STRIX O.C
-Hikvision 128 SSD.
-Seagate 250GB 7200 RPM hard disk.

Hem hard disk hem de SSD'ye kurdum ancak sonuç değişmedi. PSU çok ısınıyor onu fark ettim ve arkadaşımın PSU ile denedim. Format attım ve sonuç değişmedi.

Sistem şu şekilde;
- Intel Xeon X5670 işlemci.
-4x2 GB Elixir 1333 MHz DDR3 RAM.
-Gigabyte EX58-UD3r
-MSI GTX 950 STRIX O.C
-Hikvision 128 SSD.
-Seagate 250GB 7200 RPM hard disk.

Hem hard disk hem de SSD'ye kurdum ancak sonuç değişmedi. PSU çok ısınıyor onu fark ettim ve arkadaşımın PSU ile denedim. Format attım ve sonuç değişmedi.
RAM yetersiz. Birde V-Sync kapatınca droplar devam ediyor mu test eder misin?

İyi forumlar arkadaşlar. PES 2021'de 1 aydır anlık takılmalar yaşıyorum ve sadece bu oyunda oluyor bu durum. V-Sync açık ve sabit 60 FPS almama rağmen oyunda sık sık anlık droplar yiyorum. Birçok yöntem denedim ancak başarılı olamadım örneğin; benzeşme ayarlarından CPU0 kapatmak, NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkrizasyon açmak gibi şeyler denedim ancak hiçbiri olmadı ve oyun zevkimi tamamen bitirdi bu durum. Önerilerinize açığım.
Sıcaklıkları yazarsanız iyi olur.
PES 2021 8GB RAM ile çalışabilir, sorunun bu olduğunu düşünmüyorum, hem adam son 1 aydır sorun yaşadığını söylüyor, yani bu önceden yaşamadığı anlamına geliyor.

RAM yetersiz. Bir de V-Sync kapatınca droplar devam ediyor mu test eder misin?

Sıcaklıkları yazarsanız iyi olur.

PES 2021 8 GB RAM ile çalışabilir, sorunun bu olduğunu düşünmüyorum, hem adam son 1 aydır sorun yaşadığını söylüyor, yani bu önceden yaşamadığı anlamına geliyor.

V-Sync açıp kapatmayı denedim ancak değişen bir şey yok. @1372653'in dediği gibi RAM yeterli ve sorun son 1 aydır mevcut. Sıcaklıları kontrol ettim hepsi 65 derece altı, sadece PSU aşırı ısınıyor. Onu da arkadaşınkiyle değiştirdim fakat sonuç yine aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı