Çözüldü PES 2021 Gamepad ile çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mirsady

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Eskişehir
Arkadaşlar PES 2021 Lite indirdim. XBOX ONE X kumanadası ile oynamak istedim. Normalde çalışır durumda olan kumanda oyunda çalışmıyor. Sorun şu ki kumanda ayarları kısmında ben bir tuşa bastığımız zaman oyun algılıyor. Oyunu başlatıyorum. Yardımcı mesajlarda da ( başlamak için A tuşuna bas gibi ) kumandaya göre çıkıyor ama tuşları algılamıyor. Çözümü bilen var mı ? Basıyorum basıyorum hiçbir tepki yok.

Çözüm
Çözüm:
DirectInput ile ayarlama yaptıktan sonra XInput'u seçmek sorunu çözdü.
Steam'dan oyunun dosyalarına erişim sağla sonra oradan ayarlara git oradan kontrolcü kısmına tıkla ve ayarlarını yap kaydet dosyalar açık kalsın oyuna gir. (Ben Hadron kontrolcüyle pes oynuyordum oluyordu)

Arkadaşlar PES 2021 Lite indirdim. XBOX ONE X kumanadası ile oynamak istedim. Normalde çalışır durumda olan kumanda oyunda çalışmıyor. Sorun şu ki kumanda ayarları kısmında ben bir tuşa bastığımız zaman oyun algılıyor. Oyunu başlatıyorum. Yardımcı mesajlarda da ( başlamak için A tuşuna bas gibi ) kumandaya göre çıkıyor ama tuşları algılamıyor. Çözümü bilen var mı ? Basıyorum basıyorum hiçbir tepki yok.
Oyunun dosyalarına gidip settings dosyasından ayarlayabilirsiniz.

Oyunun dosyalarına gidip settings dosyasından ayarlayabilirsiniz.
Steam'dan oyunun dosyalarına erişim sağla sonra oradan ayarlara git oradan kontrolcü kısmına tıkla ve ayarlarını yap kaydet dosyalar açık kalsın oyuna gir. (Ben Hadron kontrolcüyle pes oynuyordum oluyordu)

Ayarladım. Mesela A'ya basınca orada da bastığımı gösteriyor. Ayarlıyorum ve kaydedip çıkıyorum. Oyuna giriyorum. Fakat kumanda bir türlü çalışmıyor.

Hmmm. Teknik bir sıkıntı olabilir
Durum sadece bu oyunda geçerli. Kumanda ile alakası yok.
Ekran fotoğrafı çekebilir misiniz? Settings.exe kısmından.
1607542438318.png

Geri
Yukarı