Çözüldü PES 2021 klavye ayarları tavsiyesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Merhaba. PES 2021 aldım ve klavyeden oynamak istiyorum yakın bir sürede (1-2) hafta içinde PlayStation 4 kolu alacağım fakat ben alıştırma yapmak istiyorum. Rahat oynanabilecek bir ayar gösterebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RB = Koşma.
LB = Oyuncu Değiştirme.
Y = Ara Pası.
X = Şut.
A = Pas.
B = Orta Açma.
Bu aslında kişiye bağlı, hangi kombinasyonlar size uygun geliyorsa onları tercih etmeniz en sağlıklısı.

Ellerin hangi tuş kombinasyonlarına daha alışıksa onları yapman daha iyi olur. Pes 2021 klasik klavye ayarları iyi diye biliyorum ben

Bütün parmaklarınızın tuş üzerinde hazır olması açısından kendi verdiği daha iyi. Eğer sizde değişikse şöyle:
A- Şut
W- Ara pas
D- Orta
E- Koşma
X- Pas
Yön tuşları- Hareket
Falso tuşları gibi özel şeyler size kalmış.

Bu aslında kişiye bağlı, hangi kombinasyonlar size uygun geliyorsa onları tercih etmeniz en sağlıklısı.

1625760630777.png

Şu an böyle kullanıyorum ama karakter koşmuyor ben normal oyunlardaki gibi kullanmak istiyorum bu Y, X, A, b ne anlama geliyorlar onları söyliyebilir misiniz ona göre ayar yapmaya çalışacağım.

RB = Koşma.
LB = Oyuncu Değiştirme.
Y = Ara Pası.
X = Şut.
A = Pas.
B = Orta Açma.

Çözüm
RB ye W yapsam oluyor mu ve nasıl karakter arka tarafa dönüyor kale arkamda kalıyor ama dönemiyorum.
İstediğin şekilde ayarlayabilirsin. O tuşların ne yapacağını söyledim zaten gerisi keyfine kalmış.

Bu arada çözüm bulduğun yorumu işaretlersen bu sorunu yaşayan kişiler için yardımcı olmuş olursun.

Geri
Yukarı