PES 2021 yeni başlayan birisi için tavsiyeleriniz

EvienN

Decapat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Soru başlıkta belirttiğim gibi. Şu ana kadar hep (çok olmasa da) FIFA ile vakit geçirdim. Dün akşam Steam'de gezinirken PES 2021 season Update ilgimi çekti ve satın aldım. Fakat şu an 1 saatlik deneyimime kalırsa yapay zeka çok sıkıntılı ve pozisyon almakta geç hissettiriyor, dinamikler(ara pas vs.) Çok sıkıntılı ve bozuk geliyor(özellikler ara paslar çok sıkıntılı geldi), rakip takım (sadece bana mı böyle geliyor bilmiyorum ama) olağanüstü seviyede saçma güçlü hissettiriyor(mesela gençler birliği 30 metre uzaktan frikiklerin alayını doksana çakıyor, 60'lık oyuncular depara kalkıp savunmayı dağıtıp geçiyor).

Bu sebeplerden dolayı oyunu iade etme seviyesine geldim. Aranızda Pes'i bilen arkadaşlardan tavsiyeler istiyorum. Neleri yapmalı ya da yapmamalıyım?

Not: MyClub'la işim olmaz sadece kariyer ve ana lig için aldım (bir de arada 2 kişi kafa dağıtmak için)

Son düzenleyen: Moderatör:
PES 2021 için verebileceğim tek tavsiye "başlama".
Dakika başı çalınan fauller.Leş paslar, ara pasları, lanet plase şutları. TAM KAOS

Eğer bilgisayara karşı oynayacaksan langur lungur oynamak yerine bilgisayarı bekle. Evet, saçma ancak bu PES'te bilgisayar izin verirse gol atabiliyorsun. Top çevir biraz, yapay zeka bir süre sonra açık veriyor. Kanada ara pas atıp ceza sahası yayı çevresindeki oyuncularına yerden pasla gol bulabilirsin en çok. Dediğin gibi ara paslar iyi gitmiyor. FIFA bu konuda çok daha iyi. Ayrıca topla koşu yaparken saçma şekilde top kayıpları yaşanıyor. Dediğim gibi ayağa pasla oynamaya çalış. Oyundaki animasyonlar maalesef gerçekçi bir deneyim için yeterli değil.

FIFA'dan şaşmayın dostum. Önceden FIFA oynayanları fazla takmazdım ben de PES fanıydım bir kere alınca insanın her gün oynayası geliyor 500 saat olmuştur. PES fanlarına kulak asmayın ucuz falan diyorlar da 65 lirayı bile haketmiyor o season update. PES fanları neredeyse bir tek Türkiye'de var.

Geri
Yukarı