Çözüm PES 21 için PES 20 gerekli mi?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Mersin
Arkadaşlar, bilmeyenler yüzünden sürekli tartışma çıkıyor, açıklık getirmek istedim. İnsanlar sürekli okuduklarını yanlış anlıyorlar. Resmi kaynakla birlikte açıklama yapıyorum.

1. Soru: PES 21 oynamam için PES 20'ye sahip olmam gerekiyor mu?

Cevap: Hayır, gerekmiyor. PES 21 tamamen ayrı bir oyun, PES 20'ye ek bir güncelleme gelmeyecek ya da PES 21 kadro güncellemesi DLC'si diye bir şey yok.

Buyurun kanıt: Pre-purchase eFootball PES 2021 on Steam

Oyun Steam mağazasına tam sürüm oyun olarak çıkış yaptı ve 65 TL fiyata satılıyor. Bu kadar ucuz satılmasının sebebi ise, PES bu sezonu boş geçip 2022'de yeni oyun motorunu kullanacak olması.

2. Soru: PES 20 sahibiyim, PES 21'i oyunuma güncelleme olarak alacak mıyım?

Cevap: Hayır, almayacaksınız. Bahsettiğim gibi PES 21 tamamen ayrı bir oyun, yani güncelleme değil. Oyunun adı her ne kadar ''Season Update'' de olsa, bu bir güncelleme değil, ayrı, tam sürüm bir oyun. Evet, oyun birebir aynı olacak ama aynı oyunun kadroları güncellenmiş hali olacak.

Evet, şimdi bu bilgileri nereden alıyorum? İşte Konami'nin resmi sitesinden:

Bazı kaynaklarda PES 20'nin güncellenmiş hali olacağı yazıyor, insanlar da bunu PES 20'ye güncelleme olarak gelecek diye algılıyor.

Ayrıca belirtmek isterim ki, PES 2020 oyununa Steam'de sahibim, oyun içinde haber olarak PES 20'nin son güncellemesini aldığını ve de artık güncelleme almayacağı haberini de görmüştüm geçenlerde.

Buyurun, daha açıklayıcı olması adına Klasizm kanalının da videosunu bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek anlamadığım şey neden bu kadar ucuz? Okudum fakat göremedim bununla ilgili bir şey.
Ucuz olmasının sebebini konuda açıkladım, tekrar yazıyorum. Konami, 2022 yılında yeni bir oyun motoru ile oyun yapacak, bu sene herhangi bir yenilik getirmeyecek. PES 20'nin birebir aynısını sadece kadro, overall ve de forma güncellemesi ile sunacak. Böyle bir şeyi de 300-400 liradan sunamazdı, bu yüzden ucuz fiyatlı.

Ucuz olmasının sebebini konuda açıkladım, tekrar yazıyorum. Konami, 2022 yılında yeni bir oyun motoru ile oyun yapacak, bu sene herhangi bir yenilik getirmeyecek. PES 20'nin birebir aynısını sadece kadro, overall ve de forma güncellemesi ile sunacak. Böyle bir şeyi de 300-400 liradan sunamazdı, bu yüzden ucuz fiyatlı.
He iyiymiş o zaman. 20 almaktansa 21 alırım. Teşekkürler.
Yeni bir oyun değil ki? Tamam dışarıdan bakılınca yeni bir oyun ama sadece transfer yaması olacak gibi düşün.
Tamam onu bilmiyordum işte. Onu sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı