PES 21 ve 23'de oyundan atıyor

Talisca06

Hectopat
Maça girerken oyundan atıyor. İşlemci 12. nesil olduğu içinmiş galiba.
Announcement: Issues with intel 12th gen processors (DRM) çözümü ise bu sitede yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Sistemi açın ve BIOS'a girin.
  • BIOS'ta legacy Game compatibility modunu (eski oyun uyumluluk modu) “açık” (yalnızca bir kerelik) hale getirin.
  • BIOS kurulum değişikliklerini kaydedin ve çıkın.
  • İşletim sistemini açın.
  • Klavyeden scroll Lock'ı açık duruma getirin.
  • Etkilenen oyunu başlatın.
  • Oyunu bitirdikten sonra scroll Lock'ı kapalı duruma getirin.

Şöyle bir çözüm var ama HP Victus 16-E1045NT modelini kullanıyorum. BIOS'a girince legacy Game diye bir şey görmedim.

Nasıl çözerim acaba bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Selam dostum, sorunu çözebildin mi? Bende i5 12500h işlemci rtx3050Ti var oyun laptop şarjda iken açılmıyor, şarj olmazken ise açılıyor ama maç yükleme ekranında crash yiyorum.

Kanka sorunu smoke patch de buldum footbal life 23 var pes 21 e yama yapılmış güzel yani orada 1-2 tane farklı başlatma uygulaması var bir tanesi tam uyumlu olarak çalışıyor sorunun kaynağı ise 12.nesil işlemcilerde yüksek performans çekirdeklerinin devreye girmesiyle drm uyumsuzluğu olduğu için

Kanka sorunu smoke patch de buldum footbal Life 23 var PES 21'e yama yapılmış güzel yani orada 1-2 tane farklı başlatma uygulaması var bir tanesi tam uyumlu olarak çalışıyor sorunun kaynağı ise 12.nesil işlemcilerde yüksek performans çekirdeklerinin devreye girmesiyle DRM uyumsuzluğu olduğu için.

Patch yükleyince düzeldi mi yani? Bir de şarjda iken açılıyor mu maç falan atabiliyor musun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanka bu videoyu yaptım oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen, daha iyi bir çözüm bulursam güncellerim. 12. nesil sorunu internette düzeldi deniyor Intel tarafından ama hala sıkıntılı gibi.

Legacy Game compatibility mode denen bir ayar var BIOS üzerinde fakat o ayarı HP kapatmış. Başka anakartlarda var. Çözümü orijinal PES 21 almak.

O ayarı ilk ben buldum yorumlarda varım hatta ama işte sıcaklık sıkıntı :)

Aynen, daha iyi bi çözüm bulursam güncellerim. 12. nesil sorunu internette düzeldi deniyor Intel tarafından ama hala sıkıntılı gibi.
O videodaki yorumlara bakar mısın hocam :D

Son düzenleme:
Legacy Game compatibility mode denen bir ayar var BIOS üzerinde fakat o ayarı HP kapatmış. Başka anakartlarda var. Çözümü orijinal PES 21 almak.

O ayarı ilk ben buldum yorumlarda varım hatta ama işte sıcaklık sıkıntı :)

O videodaki yorumlara bakar mısın hocam :D
baktım hocam, bir şey göremedim? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı