PES Mobile Xiaomi Redmi Note 9 telefonda kasıyor

Telefonum Xiaomi Redmi Note 9 (kaçak Çin menşei ).
Telefon pes hariç ufak oyunlar oynuyorum.
Instagram, Facebook vs de yok.
Ağır denilebilecek sadece bu oyun var.
Telefon 4/128 ve hafızasının yarısından fazlası boş.
Özellikle şarjım çok azken hiç oynatmıyor bir de yeni güncelleme gelince.
Tam problem şu oyunu oynarken birden ekrandaki tuşlar basmaz oluyor.
Ve birden çöküp kendini kapatıyor.
Bu sık sık oluyor.
Sorunu yaşayıp çözebilmişolan var mı?
( FPS ve Hz'le oynadım Custom 30 Hz orta grafik ile geldi. 60'a çekince daha akıcı oldu ve daha az sıkıntı yaratmaya başladı.)
(Telefonun ROM'unu değiştirsem işe yarar mı diye düşünüyorum. Çünkü normal işlerde de kasmaya başladı. )( not: Bu senenin başında aldım telefonu.)

Telefonum Xiaomi Redmi Note 9 (kaçak Çin menşei ).
Telefon pes hariç ufak oyunlar oynuyorum.
Instagram, Facebook vs de yok.
Ağır denilebilecek sadece bu oyun var.
Telefon 4/128 ve hafızasının yarısından fazlası boş.
Özellikle şarjım çok azken hiç oynatmıyor bir de yeni güncelleme gelince.
Tam problem şu oyunu oynarken birden ekrandaki tuşlar basmaz oluyor.
Ve birden çöküp kendini kapatıyor.
Bu sık sık oluyor.
Sorunu yaşayıp çözebilmişolan var mı?
( FPS ve Hz'le oynadım Custom 30 Hz orta grafik ile geldi. 60'a çekince daha akıcı oldu ve daha az sıkıntı yaratmaya başladı.)
(Telefonun ROM'unu değiştirsem işe yarar mı diye düşünüyorum. Çünkü normal işlerde de kasmaya başladı. )( not: Bu senenin başında aldım telefonu.)

Redmi serisinin telefon işletim sistemi başa bela oluyor cidden mi serisindeki gibi kararlı çalışmıyorlar. Farklı bir ROM vs kurarsanız daha hafif ROM'lar mesela LineageOS gibi kasması azalabilir diye düşünüyorum.

Redmi serisinin telefon işletim sistemi başa bela oluyor cidden mi serisindeki gibi kararlı çalışmıyorlar. Farklı bir ROM vs kurarsanız daha hafif ROM'lar mesela LineageOS gibi kasması azalabilir diye düşünüyorum.

Olabilir hocam.
Normal değil bu kadar kasması.
Arkadaşımda benimkinin yarışı Samsung bir cihaz var (modelini tam bilmiyorum ama eski bayağı ) o daha akıcı oynuyordu.

Hocam oyun bugün bildirim verdi.
Bu ayın sonu oyun yeni sürüme geçicekmiş.
Umarım düzelir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı