Petek temizliği sonrası peteğin yarısı yanmıyor

MetalCh3

Decapat
Bir heyecana kapılıp petek temizliği yaptım(kendim), siyah sular aktı normal olana kadar musluğu vs. Açıp evdeki tüm petekleri temizledim. Hepsini geri sıktım ve kombiyi yeniden açtım. Bar seviyesini 2 yaptım, dereceyi ayarladım ve birkaç saat kendi haline bıraktım.

Şu an önceden çalışan 2 petek eskisi gibi değil, sıcak su borusu olan tarafı sıcak, diğer yarısı buz gibi. Bir odadaki geniş petek komple yanıyor hatta eskisinden daha sıcak bir şekilde ancak diğer iki odanın petekleri dediğim gibi. Ne yapmam gerekir? Bir şeyi atlamış olabilir miyim? Usta çağırmadan nasıl halledebilirim?

Her türlü yardım için şimdiden teşekkürler.

Bir heyecana kapılıp petek temizliği yaptım(kendim), siyah sular aktı normal olana kadar musluğu vs. açıp evdeki tüm petekleri temizledim. Hepsini geri sıktım ve kombiyi yeniden açtım. Bar seviyesini 2 yaptım, dereceyi ayarladım ve birkaç saat kendi haline bıraktım.

Şu an önceden çalışan 2 petek eskisi gibi değil, sıcak su borusu olan tarafı sıcak, diğer yarısı buz gibi. Bir odadaki geniş petek komple yanıyor hatta eskisinden daha sıcak bir şekilde ancak diğer iki odanın petekleri dediğim gibi. Ne yapmam gerekir? Bir şeyi atlamış olabilir miyim? Usta çağırmadan nasıl halledebilirim?

Her türlü yardım için şimdiden teşekkürler.

Havasını almayı deneyin.

Kombi derecesini ciddi anlamda yükseltip biraz bekleyin petekler iyice ısınsın sonra havasını alın. Kombi suyunu kontrol etmeyi unutmayın havasını alırken.

Dediğiniz gibi hava vardı, üst vidadan açınca havayı verdi, sıcak su gelene kadar açtım leğeni aşağısına koydum. Sıcak su geldikten biraz sonra kapattım ve barı 1,5 ayarladım, sorunum çözüldü, teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı