Çözüldü Peugeot 208 düşük hava basıncı uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Siberman

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Arabam Peugeot 208 ve araba belli bir zaman sonra düşük hava basıncı uyarısı veriyor. Sonrasında derece -40 dereceye kadar düşüyor. Araba lastiklerini kontrol ettirdik ve herhangi bir patlak delik vb. bulunmuyor. Arabayı çalıştırırken uyarıyı vermiyor. Belli bir zaman sonra uyarı vermeye başlıyor. Bunun nedeni sizce ne olabilir?

Kendi başıma defalarca geldi VW Polo aracımda.

Eğer yola çıktığınız hava sıcaklığı ile gittiğiniz bölge arasında çok sıcaklık farkı olursa lastikler ısındıktan sonra basınç uyarısı veriyor sensörler.

Defalarca patladı sandım havası indi sandım meğerse sıcaklık değişimindenmiş.

Sensör kaynaklı da olabilir. Bakılsa iyi olur.

Çözüm
Kendi başıma defalarca geldi vw polo aracımda.

Eğer yola çıktığınız hava sıcaklığı ile gittiğiniz bölge arasında çok sıcaklık farkı olursa lastikler ısındıktan sonra basınç uyarısı veriyor sensörler.

Defalarca patladı sandım havası indi sandım meğerse sıcaklık değişimindenmiş.

Hava kaynaklı olduğunu düşünmüyorum benim kanaatimce çünkü belli bir zaman sonra yapmaya başlıyor. Tahmin tabii ki bu. Randevu aldım ama ne kadar bilgi o kadar daha az kazıklanma :)
Sensör kaynaklı da olabilir. Bakılsa iyi olur.

Baktıracağız randevu aldım ama en azından belki bilgi sahibi olanlar vardır diye paylaştım. Ne kadar bilgi o kadar daha az kazıklanmak :)

Hocam benim de 208 aracım var ve maalesef sizin yaşadığınız aynı sorunu yaşıyorum. Lastik basınç uyarısı veriyor ve dış sıcaklık göstergesi -40'lara kadar iniyor. Sorununuz üzerinden epey zaman geçmiş ama yaşadığınız soruna bir çözüm bulabildiniz mi?

Hocam benim de 208 aracım var ve maalesef sizin yaşadığınız aynı sorunu yaşıyorum. Lastik basınç uyarısı veriyor ve dış sıcaklık göstergesi -40'lara kadar iniyor. Sorununuz üzerinden epey zaman geçmiş ama yaşadığınız soruna bir çözüm bulabildiniz mi?

Sorunu hemen size söyleyeyim. Arabanın sağ kapı sensöründe oksiklenme olabilir. En önce onu baktırın. Kapının içindeki sensör ama aynanın oradaki değil. Çok büyük ihtimalle oradaki sorundur.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Makinaya bağlayınca dış sıcaklık sensörü hatası veriyor diye ustalar aynadaki sensörü değiştirdiler. Sorun çözülmedi, boş yere parça değiştirmişler. Söylediğiniz yeri de kontrol ettireceğim.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Makineye bağlayınca dış sıcaklık sensörü hatası veriyor diye ustalar aynadaki sensörü değiştirdiler. Sorun çözülmedi, boş yere parça değiştirmişler. Söylediğiniz yeri de kontrol ettireceğim.

Sol ayna tarafındakinde sorun çıkmıyor. Sağ iç kapıyı söktürün ve orada kablolar büyük ihtimalle oksitlenmiştir. Sonucu yazarsanız iyi olur. Ben de merak ettim :)

Bu sefer sağ ön kapı soketleri sıkıştırılmış. Sorun söylediğiniz gibi sağ kapı bağlantı yerlerindeymiş muhtemelen. Şimdilik sorun giderilmiş görünüyor. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı