Peugeot 301 Düşük Yağ Basıncı Uyarısı

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam, babamın aracında ilk startta bu uyarı yanıyor, kontağı kapatıp açınca düzeliyor ve bir daha stop edene kadar uyarı gelmiyor. Sebebi sizce ne olabilir? Yağ pompasında bir sorun olabilir mi? Yağına dün baktım, sıkıntı yok.

Kapat aç yapınca dediğim gibi bir sıkıntı yok. 30 dakika da kullandım, kullanım sırasında da tekrar yanma gibi bir şey olmadı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, babamın aracında ilk startta bu uyarı yanıyor, kontağı kapatıp açınca düzeliyor ve bir daha stop edene kadar uyarı gelmiyor. Sebebi sizce ne olabilir? Yağ pompasında bir sorun olabilir mi? Yağına dün baktım, sıkıntı yok.
Yağ basıncını kontrol eden sensör(müşür) de arıza olabilir veya kabloların da temassızlık olabilir.

Kablodan olduğunu sanmıyorum. Sensöre ise bakılması gerek herhalde. Makineye girse sorun çıkar da, üşeniyorum şimdi götürmeye.
Yağ bakımı ne zaman yapıldı? Eğer yakın zamanda yapılmışsa yanlış yağ seçimi veya yanlış yağ numarasın dan yani ör. 5/30 yerine 10/40 konulmuşsa gibi seçeneklerden kaynaklanabilir. Bu benim düşüncem.

Yağ basıncı sensörü hatalıdır büyük ihtimal. Bazen bu tip sıkıntılar oluyor. Klasik Türk taktiği işe yarıyor ama nedense, Bi' kapatıp açmak her sorunu çözer🤣 En garanti yöntem bir servise sokmak. Zaman bulunca artık. Sürekli yanmıyorsa zaten büyük bir sorun değildir. Elektriki olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı