Peugeot 508 alınır mı?

@326001 508'nin odaklandığı yer arka yaşam alanı olmadığı için ve kasasından mütevellit böyle bir eksisi olması normal. 180 cm'ye kadar konforlu seyahat edersin, üstü için biraz sıkıntı olur ama yapacak bir şey yok dediğim gibi.

Şu anki piyasada alınabilecek en mantıklı D segmentten biri, dediğim gibi ben tercih ederdim. Başka planlarım olmasa Insignia'yı satıp alabilirdim.

Cevaplarınız için tek tek teşekkür ederim dostlarım. Cevaplarınız 508 sevdamı daha da körükledi :).

Soruma gelirsek;
Sizce beklenmeli mi? Ben beklenilmemesi düşüncesindeyim. Mevcut hükümet corona için esnafa yardım bile etmiyorken ÖTV indirimi hayal bence. Hadi geldi diyelim doviz kuru arttığından değişen bir şey olmayacak gibi geliyor. Sizce haklı mıyım? Sizce alınmalı mı yoksa beklenmeli mi?

Cevaplarınız için tek tek teşekkür ederim dostlarım. Cevaplarınız 508 sevdamı daha da körükledi :).

Soruma gelirsek;
Sizce beklenmeli mi? Ben beklenilmemesi düşüncesindeyim. Mevcut hükümet corona için esnafa yardım bile etmiyorken ÖTV indirimi hayal bence. Hadi geldi diyelim doviz kuru arttığından değişen bir şey olmayacak gibi geliyor. Sizce haklı mıyım? Sizce alınmalı mı yoksa beklenmeli mi?
Beklemeyin, zaten bayide araç bulmanız bile şansa bağlı. :)

Soruma gelirsek;
Aman aman. Beklemek en büyük hatan olur. Paran var mı? Direkt al.
A7'yi 1 gün bile beklemeyeceğim. Her gün fiyatı artıyor çünkü.

Biz 3008 almak için bekledik, şu an 200 bin TL zamlandı araç. Bu konuda tavsiye veremem çünkü bekle derim, zam gelir (%99 senaryo bu) bekleme derim yarın indirim olur, üzülürüm. (hiç sanmıyorum bu ihtimali)

Bana kalırsa para hazırsa (veya kredi) ve almaya kararı %100 verdiyseniz alın geçin. Düşündükçe ve bekledikçe daha da dert oluyor. 1 gün yüzünden %80 vergi dilimine takılıp 80 90 bin fazla ödeyen çok var...

Hepinize tek tek teşekkürler. Bundan sonrası bende. Ya dizel GT Line'ı 462'ye alacağım. Ya da 2. el 225 beygirlik arabayı kovalayacağım. Aslında 100 bin 0 faizde varken dizel daha mantıklı gibi.
Tekrardan teşekkürler.

Dostlar selamlar, 225 beygirlik 1.6 puretech peugeout 508 düşünüyorum. Genel olarak önerir misiniz? Sorunları varsa bilgilendirirseniz sevinirim. Yedek parça işi ve kasko durumlarına çok hakim değillim Peugeot'nun, ondan yıllık kaskosu ne kadar gelir kullanan varsa söyleyebilir.

Malum 225 beygir ve benzinli, sizce şehir içi 8-9'un altında yaktırılabilir mi? Yakıt tüketimi konusunda saçma işler yaparsa performanstan ödün verip malum dizel tercih edeceğim. Genel olarak arabayı şehir içinde kullandım ve bayağı beğendim. Başka 508'in rakibi olarak aynı segment ve aynı kalitede başka markalar önerebilirsiniz ama lütfen Passat önermeyin. Bana kalırsa Peugeot'in rakibi arteon ve daha Premium segmentte ki arabalardır.

Son olarak gerek coupe formundan olsun, gerek sportif bir araba olmasından olsun sizce arkadaki yolcu için uygun bir araba mıdır? Yani arkadaki yolcu rahat rahat seyahat edebilir mi?

Şimdiden teşekkürler. @326001 hocam sizide etiketliyorum, fikriniz lazım :D.

Not: ÖTV indiriminin gelme ihtimali bana göre 0. ama harbiden piyasa bu haldeyken imkan vermek istiyorum. Olabilir mi sizce?

Selamlar dostum biraz meraklısı olduğum bir konudur. Birkaç tavsiye vermek isterim ben de tabii ki. Öncelikle adım adım gidelim isterim. 1, 6 puretech 508 çok beğendiğim bir araba ve Euro ncap testerinde de çok başarılı sonuçları var aynı zamanda geyik testlerinde inanılmaz performans göstermiş bir araba yani şık görünmesinin ve donanımlarının yanında güvenlik konusunda sınıfında en iyisi fakat 225 beygir benzinli 8-9 litre çok iyimser rakamlar bu değerleri alman çok zor. Eğer benzinli kullanmakta ısrarcıysanız BMW 320I first Edition sportline ( güncel fiyatları 500 - 530K ) veya bütçenin uygunsa arteon 1.5 tsi ( fakat o fiyatlara asla tercih etmem sanırım ) dizel alacaksanız bence bu fiyatlara kesinlikle suv düşünün hem yeni trendler hem de fiyatları bu tarz sedanlara göre daha ucuz- Peugeot 3008 ve 2008- Seat ateca- Skoda karoq, kodiaq- Volkswagen tiguan bunların içinde tavsiyem gene Peugeot 3008 olacak bütçeniz varsa tiguan. Şimdilik gelelim sürücü için değil yolcu için bölümlerine 508 birazcık yolcu için klorosfobik en azından arka tarafı ön tarafı yeterince ferah ama arkası tasarımdan dolayı birazcık dar rakiplerine göre fakat bir SuperB, Passat, arteon bunlar çok daha rahat. Aracı siz kullanacaksanız boş verin arkadakini :D ama rakipleri daha iyi bu konuda dediğim gibi. ÖTV indirimi konusu hep gündemde ben zannetmiyorum geleceğini eğer bayilerin elinde çok araba kalırsa belki ama zannetmiyorum :D dediğim gibi BMW'nin söylediğim modelinede bir bakın ardından karar vermeden önce bahsettiğim suvların da testlerini bir izleyin. Ya da test edin.

Malum 225 beygir ve benzinli, sizce şehir içi 8-9'un altında yaktırılabilir mi?
Şehir içi o arabanın 8-9 yakacağına ihtimal vermiyorum. Kullandığım arabadaki "ortalama" tüketim 11.5 litreydi. :D Şehir içi trafiğinde çok ekonomik gidersen belki 10-11 civarında kalır ama o zaman 225 beygirlik araba almanın anlamı yok. Araba yakmasın diye gaz pedalının altında kırmaman gereken yumurta varmış gibi gaza basacağına dizel al daha iyi.

Arabayı sevmiştim hatta geçen yıl bir SUV ile bu araç arasında kalmıştım. SUV aracın kullanışlılık açısından avantajlarına zamanla alıştığım için değiştirmekten vazgeçtim ama alışamasaydım ya da bazı özelliklere ihtiyacım olmasaydı 508 GT alacaktım bu yıl. Tasarım çok iyi, yol tutuş ve sürüş keyfi de güzel fakat iç hacim ve kokpit ergonomisinde bazı eksikleri de var.

Şehir içi o arabanın 8-9 yakacağına ihtimal vermiyorum. Kullandığım arabadaki "ortalama" tüketim 11.5 litreydi. :D
Ben veriyorum. Kullandığın araba derken test arabasından bahsediyorsun galiba. Test araçlarına çok sayıda kişi binip kısa sürede çok farklı ''karma sürüşler'' yaptıkları için oradaki değerleri önemsemek anlamsız bence.

Arabaya bindiğimizde sürekli gazlayamıyoruz gerek yol koşulları olarak gerek de yakıt tüketimini düşünerek. Alacak kişi gazlamak istediğinde altında 225 beygir olacak ve gazlamak istediğinde yakıt tüketimini önemsemeyeceğinden tatmin olacak. Üzen değerlere çıkmasın dediğinde ise sakin kullanımda 8-9 litreleri görecektir.

Doğru sürüş tipini uygulayıp yakıt tüketimini istediğin seviyede dizginlersin, çoğu kişi altındaki motoru sonuna kadar kullanmayı hedef aldığı için yakıt tüketimini uçuruyor, gerek yok. Zaten İstanbul gibi bir şehirdeysen ömrün dur kalk trafiğinde geçecek çoğu zaman.

Ha benim gazlamakla, yüksek devirle işim yok, çok fazla km yaparım diyorsan dizel al geç.

Geri
Yukarı