PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

egeclp

Decapat
Herkese merhaba. Haftada 2 kere falan mavi ekran yiyorum. Bilgisayar kendini kapatıp tekrar açıyor. Sonra bir süre bir problem olmadan kullanabiliyorum. Çok nadir oluyor ama sebebini anlayamadım. RAM testlerini yaptım. RAM'lerde bir problem yoktu. Ben bunun sebebini nasıl anlayacagım? SFC /scannow falan da yaptım. Önerilenleri ama hangi parçada problem var? Yardımcı olur musunuz teşekkürler.

121720-7140-01.rar minidump dosyası.

Hata kodu da PFN lıst corrupt.

Son durum nedir?

Tam bir sıkıntı yok diye yazacaktım ki biraz önce mavi ekran yedim resmen dalga geçiyor benimle.:D

Minidump dosyasını da paylaşayım yine

Daha ne gibi bir çözüm uygulayabilirim bilmiyorum donanımsal bir hata varsa bile test yaptığım da kontrol ettirdiğimde bir sorun çıkmıyor. Format attım yine olmadı. En sonunda mavi ekrana alışıp böyle devam edeceğim herhalde. :D
Bu yazıyı çözüm olarak işaretleyen çok kişi var. Deneyebilirsiniz.
ccleaner ile temizliyorum ama yeterli oluyordur umarım

Bluestacks kaldırın.
USB'den klayye ve mouse harici bir aygıt varsa çıkarın.

Belleklerinizi test etmediyseniz, Memtest86 ile test edin.
CCleaner ile temizliyorum.
O uygulamayı şimdilik kaldırmanızı tavsiye ederim. Çünkü oluşan minidump dosyalarını gereksiz dosya diye silebiliyor.

Bluestacks kaldırın.
USB'den klayye ve mouse harici bir aygıt varsa çıkarın.

Belleklerinizi test etmediyseniz, Memtest86 ile test edin.

O uygulamayı şimdilik kaldırmanızı tavsiye ederim. Çünkü oluşan minidump dosyalarını gereksiz dosya diye silebiliyor.
memtest i uyguladım bir sorun yoktu ramlerde. DISM rehberini de uyguladım en az 3 kere. Ccleaner ı da @Marcolomboss un yönlendirdiği çözüm önerisi üzerine indirdim ama daha iyi bir program var sa öneri alabilirim bu yazılan çözüm için.

Geri
Yukarı