PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

Mr. Ahmedov

Hectopat
Yer
Shinjuku/Kabukichō
Merhabalar, bugün sabahın erken saatlerinde CS:GO oynamak üzere bilgisayarımı açtım. Nuke haritasında birden oyundan atmaya başladı. Başka bir oyuna girdiğim de oyunu load etmeden kapadı. Bilgisayarımı yeniden başlatıp tekrar counter e giriş yaptım. Bu sefer kırmızı bir soru işareti çıkarak 3snlik bip sesi ile oyundan attı. Bu durum fazlasıyla beni ürkmeye başlatırken birden masaüstünde mavi ekran hatası aldım, ekranda pfn lıst corrupt hatası belirmekteydi. İnternetten araştırmalarım üzerine konudan çok bir şey anlayamadım. Belki sizlerin yardımı dokunur, iyi günler dilerim.

Biz de minidump dosyalarınızı paylaşmadan bir şey anlayamayız.

Biz de minidump dosyalarınızı paylaşmadan bir şey anlayamayız.

Pardon paylaşmam gerektiğini bilmiyordum, lakin erişim reddedildi diyerek dosyayı hem paylaşamıyorum hem de arşive ekle yapamıyorum?

Pardon paylaşmam gerektiğini bilmiyordum, lakin erişim reddedildi diyerek dosyayı hem paylaşamıyorum hem de arşive ekle yapamıyorum?

Dosyayı masaüstüne kopyala orada arşive ekle.

- BIOS güncelle:

- DDU ile sürücülerini kaldırıp tekrar yükle.

- Klavye ve fare dışındaki USB aygıtlarını çıkar, klavye ve fareyi başka portlara tak. Çevre birimlerinin yazılımı varsa sil.

- MalwareBytes'ı kaldır.

- Rehberi uygula:

- OC yaptıysan sıfırla, XMP açıksa kapat.

- Sistemin APU olduğu için RAM ile ilgili bir sorun olmuş olabilir, sorun çözülmezse Memtest86 yap.

Sonucu belirt. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyanı paylaş.

- BIOS güncelle:

- DDU ile sürücülerini kaldırıp tekrar yükle.

- Klavye ve fare dışındaki USB aygıtlarını çıkar, klavye ve fareyi başka portlara tak. Çevre birimlerinin yazılımı varsa sil.

- Malwarebytes'ı kaldır.

- Rehberi uygula:

- OC yaptıysan sıfırla, XMP açıksa kapat.

- Sistemin APU olduğu için RAM ile ilgili bir sorun olmuş olabilir, sorun çözülmezse Memtest86 yap.

Sonucu belirt. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyanı paylaş.

Tamam belirtilen her şeyi yapmayı deniyorum. Tekrar hata alırsam bildiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı