Çözüldü PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Vegaloji

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı alalı 1 ay olmadı ancak sadece bir oyundan çıkarken her gün olmasa da 2 günde bir PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası alıyorum. RAM sıfır takılı Dragos DDR4 3000MHz RGB 16 GB. İnternette çözümleri araştırdım ancak bir işe yaramadı. Sizce neden kaynaklı olabilir? Minidump dosyalarımı ekledim umarım doğru dosyalardır.

Mavi Ekran HATASI DMP DOSYALARIM

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz (Turbo 4.1GHz) skt AM4 35MB öb tray işlemci.
B450M H 3600MHz (OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.
Dragos 16 GB 3000MHz DDR4 RGB RAM.
256 GB SSD Turbox 520/400MBs 2.5 KTA320.
400W PSU Vanguard.
AMD RX550 4 GB ekran kartı GDDR5 128Bit.
Ram testi yaptım fakat hata bulmadı
mavi ekran dump

Son düzenleme:
Sorunu oluşturan Gameloop olmuş. O yüzden Gameloop kaldırın.

"DISM" komutlarını uygulayın.

" Windows ve R " tuşuna basın %temp% yazın. Sonra karşınıza çıkan dosyaları silin.

Windows 10 güncelleştirmesi var mı diye kontrol ediniz. Güncelleştirme var ise yapınız.

Sanal bellek özelliğini kapatın ve sistemi yeniden başlatın. Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar sanal bellek özelliğini açınız.

Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelleyin.

Sorunu oluşturan Gameloop olmuş. O yüzden Gameloop kaldırın.

"DISM" komutlarını uygulayın.

" Windows ve R " tuşuna basın %temp% yazın. Sonra karşınıza çıkan dosyaları silin.

Windows 10 güncelleştirmesi var mı diye kontrol ediniz. Güncelleştirme var ise yapınız.

Sanal bellek özelliğini kapatın ve sistemi yeniden başlatın. Sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar sanal bellek özelliğini açınız.

Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelleyin.

Hocam merhaba dediklerinizi yaptım.
Gameloop kaldırdım,
DISM komutlarını uyguladım sorun yok.
Temp dosyasındakileri sildim.
Windows 10 u bugun güncelledim tekrar ve hep kontrol ederim güncellemeleri.
Sanal belleği kapattım yeniden başlattım ve tekrar açtım
Ekran kartını da hep kontrol ediyorum oto güncelleniyor zaten.
Gameloopdan kaynaklamasının sebebi ne olabilir? tek oynadığım oyuna oradan giriyorum mecburi olarak.

Gameloop neden sorun yarattığını bilmiyorum. Mavi ekrana sebep olan Gameloop olduğunu biliyorum.

Gameloopu kurmayı tekrar deneyebilirsin. Tekrar mavi ekran alacak mısın diye kontrol etmiş olursun. Eğer mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Başka emülatorlar da kullanabilirsin.

GameLoop neden sorun yarattığını bilmiyorum. Mavi ekrana sebep olan GameLoop olduğunu biliyorum.

GameLoop'u kurmayı tekrar deneyebilirsin. Tekrar mavi ekran alacak mısın diye kontrol etmiş olursun. Eğer mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Tamamdır teşekkür ederim:)

GameLoop neden sorun yarattığını bilmiyorum. Mavi ekrana sebep olan GameLoop olduğunu biliyorum.

GameLoop'u kurmayı tekrar deneyebilirsin. Tekrar mavi ekran alacak mısın diye kontrol etmiş olursun. Eğer mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Yine verdi mavi ekranı :(
Hatayı düzelttim sanırım. Format atarak düzeldi.
Tamamdır teşekkür ederim:)

Yine verdi mavi ekranı :(
Hatayı düzelttim sanırım. Format atarak düzeldi.
yok düzelmemiş :mad:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı