PGL Majör 2021 nedir?

FoxinTheBox

Hectopat
Merhaba. 1.5 yıldır CS oynuyorum ve ilk kez majör izleyeceğim ama hiçbir bilgim yok. Yani bilet almak, Twitch'i Steam'e bağlamak, bunların artıları ne? Ne işe yarar bunlar hiç bilmiyorum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler, iyi günler.

Twitch'i Steam'e bağlarsan kendine has fırsatları oluyor. Mesela turnuva esnasında CS:GO itemi düşürme şansın vs. oluyor. PGL de bir e spor organizasyonu. Bu tarz organizasyonlar yıl da 2 kez (eskiden böyleydi şimdi pandemi nedeni ile 1'e düştüyse bilmiyorum) böyle major turnuvaları düzenliyor ve para ödülü, rekabet, seyirci desteği olsun hepsi en üst seviye de. CS:GO'e sporunun en büyük organizasyonları böyle major turnuvalar oluyor. Futbolda ki şampiyonlar ligi gibi düşünebilirsin.

Majör turnuvaları oyunun en üst düzey turnuvalarıdır. Futboldaki şampiyonlar ligi ya da etkinliklere bakınca daha çok dünya kupası gibi düşünebilirsin. Oyuncular için özel stickerlar çıkartılır, hatıra paketleri düşer ve pick em challenger gibi etkinlikler olur. Oyuncular ve takımlar bu turnuvalara çok iyi şekilde ve tüm motivasyonlarıyla hazırlanır. Oyunun en üst düzey sahnesidir ve alınacak başarılar oyun tarihine geçer. Mesela HLTV'de oyuncu profillerine girdiğinde kaç tane majör kazandıkları ve majör MVP'si seçildikleri yazar. Önemini anladığını düşünüyorum. Normalde yılda 2 kere 1 milyon dolar ödül havuzuna sahip olarak düzenlenirdi fakat pandemi ile birlikte 2020 yılında düzenlenmedi. Bu yıl bir turnuva olacak ve ödül havuzu 2 milyon dolara yükseltildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı