Phanteks P600s için fan önerisi

Bütçesini biraz aştı ancak Akasa Viper R modelini satın aldı. Umarım memnun kalır. Teşekkür ederim tavsiye veren herkese.
Tam olarak bundan bahsedecektim. Viper fanlar gerçek anlamda çok iyi. Tam devirde evdeki perdeleri dalgalandıran bir güce sahip mübarek. Ancak silikonları kullanma konusunda çok başarılı görmedim kullandığım 14mm fanları vida ile sabitledim. Full devirde dron sesinden farksız çok güçlü fanlar ancak orta hallide olsa biraz sesli oldu. Phanteks kasa kullandım RGB olmayan modeli satın aldım. 2 fana ilave 3 Akasa Viper bu şekilde oldu.
* Ayrıca her fan için 4 silikon geliyor. Yedek silikonunuz yok, takamadığınız ya da sökmek istediğiniz durumda silikon kuvvetle muhtemel kopacak dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_7204.JPG
    IMG_7204.JPG
    135,5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_7196.JPG
    IMG_7196.JPG
    156,9 KB · Görüntüleme: 24
Hayırlı olsun ancak ben o fanı tercih etmezdim. Hem sarı sarı çirkin gözüküyor, hem de %70'in üstünde motor sesi veriyor.

Kendisi görselliğe hiç önem vermiyor. Öncelik performans sonra ses. Henüz kargoya verilmemiş. Daha iyi bir öneri varsa söyleyebilirsiniz hocam. Ses konusunda maalesef bu fanların inceleme videoları yok o yüzden kestirmek çok güç. Tarif edebilirseniz çok daha iyi olur.

Tam olarak bundan bahsedecektim. Viper fanlar gerçek anlamda çok iyi. Tam devirde evdeki perdeleri dalgalandıran bir güce sahip mübarek. Ancak silikonları kullanma konusunda çok başarılı görmedim kullandığım 14mm fanları vida ile sabitledim. Full devirde dron sesinden farksız çok güçlü fanlar ancak orta hallide olsa biraz sesli oldu. Phanteks kasa kullandım RGB olmayan modeli satın aldım. 2 fana ilave 3 Akasa Viper bu şekilde oldu.
* Ayrıca her fan için 4 silikon geliyor. Yedek silikonunuz yok, takamadığınız ya da sökmek istediğiniz durumda silikon kuvvetle muhtemel kopacak dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Hocam ses konusunda örnek verebilir misiniz? Mesela oyun oynarken sesi ne kadar şiddetlenebiliyor?

@BalzonUrchin Bios Q-Fan Silent mod ayarları yaptık normal çalışıyor, rahatsız edecek derecede değil. Silikonları kullanmadığım için ses yapıyorda olabilir ancak o silikonların iyi bir icat olmadığını düşünüyorum. Kasanızda ayrıca bir fan çoklayıcınız yok sanırım, onu da hesaba katın.
Şu aparat ile birlikte aldım, ilk açılışta kasayı havaya uçuracak cinsten çalıştılar. Kasa kardeşime ait, gerekirse video isteyebilirim.

@BalzonUrchin Bios Q-Fan Silent mod ayarları yaptık normal çalışıyor, rahatsız edecek derecede değil. Kasanızda ayrıca bir fan çoklayıcınız yok sanırım, onu da hesaba katın.
Şu aparat ile birlikte aldım, ilk açılışta kasayı havaya uçuracak cinsten çalıştılar. Kasa kardeşime ait, gerekirse video isteyebilirim.

Kasada Fan Hub varmış hocam. Eğer video atabilirseniz gerçekten çok iyi olur. Ürün kullanıldıktan sonra iade almama durumları olabiliyor firmaların maalesef.

Maksimum desibeli düşük, P600S gibi yalıtımlı bir kasada sorun olmaz bence.
Desibel yanıltmasın. Ona bakarsan XF-12025 ile AB120R arasında da 0.4 dB fark var kağıt üstünde ama pratikte birisinden bariz bir şekilde motor sesi gelirken birisinden rüzgar sesi geliyor.

Desibel yanıltmasın. Ona bakarsan XF-12025 ile AB120r arasında da 0.4 dB fark var kağıt üstünde ama pratikte birisinden bariz bir şekilde motor sesi gelirken birisinden rüzgar sesi geliyor.

Hocam arkadaş vazgeçti vazgeçecek. Fanın sesini net olarak duyacaksam, beni rahatsız edecekse almam diyor ama Arctic'in CFM değeri de bayağı düşük ona da yanaşmak istemedi.

@BalzonUrchin Kusura bakmayın videoyu aldım fakat yükleyemedim. Kasa standart ayarlarda sessiz, GT301 kasa kullanıyorum, toplamda 6 fan mevcut tamamen Asus fanlar bu kasadan biraz daha sesli diyebilirim. Ayrıca Phanteks kasayı kenarından açıp içerisine elimi uzattığımda sağlam bir rüzgar hissedebiliyorum. Fanlar başarılı, düşük RPM'de ses konusunda problem yaratacağını sanmıyorum.

Video sesleri yanıltabilir, standart ayarlarda kabul edilebilir seste çalışıyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
@BalzonUrchin Kusura bakmayın videoyu aldım fakat yükleyemedim. Kasa standart ayarlarda sessiz, GT301 kasa kullanıyorum, toplamda 6 fan mevcut tamamen Asus fanlar bu kasadan biraz daha sesli diyebilirim. Ayrıca Phanteks kasayı kenarından açıp içerisine elimi uzattığımda sağlam bir rüzgar hissedebiliyorum. Fanlar başarılı, düşük RPM'de ses konusunda problem yaratacağını sanmıyorum.

Video sesleri yanıltabilir, standart ayarlarda kabul edilebilir seste çalışıyorlar.

Teşekkür ederim hocam. Arkadaş iptal edecekti siparişi videoyu görünce vazgeçti. Zaten bu fanlardan sadece 1 tane kullanacağı için büyük ihtimalle ses konusunu umursamayacaktır.

Hiç problem olmaz. Kasayı tamamen eski kasadan sökerek kendim topladım, eskisi ile bu fanlar arasında uçurum var çok etkili fanlar. Size ulaşabilirsem tam devirde dönen halini de göndereyim bir de ona bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı