Phenom II X4 940 3.42 Sisteme GT 1030 Takılır mı?

osmanozturk

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bilgisayarıma donanım yükseltmesi yapma aşamasındayım. İşlemcim Phenom II x4 940 modeli. Değiştirme imkanım yok maalesef çünkü anakartım AM2 uyumlu. AM3 olan 945 modeli ile arasındaki tek fark AM sürümü farkı. Geri kalan kısımda performansı aynı. Hatta geçtiği yerler bile oluyor. Sorum şu: Bir makalede 945 ile GT 1030'un uyumlu olacağını okumuştum. Benimkinde yani 940'da da sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Ama yine de size sormak istedim. Ayrıca 9800 GT ile 3.42 GHz frekansında çok iyi çalışıyordu. GT 1030'a bu frekanslar yeter mi yoksa biraz daha artırmam mı gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Peki darboğaz sorunu olur mu?
Hocam bende Phenom II X4 810 vardı, GTX 750 Tİ ekran kartıma darboğaz yapıyodu bazı oyunlarda gta 5 de arada yapıyodu, ama the witcher 3 diye bir oyunda sürekli yapıyodu fps 40 ken habire anlık düşüyordu.
Anladım ama GTX 750 Tİ ile GT 1030 un teklonojisi aynı değil ki. Deneyip göreceğim başka seçenek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı