Phenom II X4 945 Sistem Upgrade

Melone

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok acil tavsiyeye ihtiyacım var. MSI GTX 950 2G ve yanında Kingston HyperX 8GB 1600MHz olan RAM'inden almak istiyorum fakat varolan sistemimde darboğaz gibi bir sıkıntı yapar mı diye korkuyorum. Darboğaz olur mu olmaz mı ya da daha iyi sistem bileşenleri tavsiye edebilirseniz çok makbule geçer. :)

• Anakart : GA-78LMT-S2
  • İşlemci : Phenom II X4 945
  • RAM: Kingston Hyper X 4GB 1600MHz
  • Ekran Kartı : Sapphire 2GB 128bit Radeon HD6570
  • Dahili Depolama : 120GB Sandisk SSD Plus ve 2 Adet Seagate 7200RPM 500GB HDD
  • PSU: Thermaltake 500w
  • Kasa : Dexonic Darkcoder (GH019DEX)
  • Monitör : Samsung E2220N 21.5

Birde bu şekilde sistem topladım;

1.png

Ya da;

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram ilavesi yapın. Ekran kartınızı değiştirin. Darboğaz sorunu yaşamadan Gtx 960 ve R9 380 gibi modelleri kullanabilirsiniz. Aslında sizin yerinizde olsam bütçem var iken ufak darboğaz sıkıntılarını göz ardı ederim ve Gtx 970 ya da R9 390 alırım. İleride artık işlemcinizin gerçekten sıkıntı yaratacağı günler geldiğinde o zaman değiştirirsiniz. Hem daha iyi bir ekran kartı almış olursunuz hem de ileride daha güzel bir işlemci sahibi olursunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı