Phenom II X4 965 için Gameforce Copper 2 alınır mı?

yusuf10

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz overclock düşünüyorum bu takılır mı iyi değilse daha iyi ne önerirsiniz?

PSU'da 420 watt.

• PSU model GE-C420A-C2

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden aynı işlemciye kule tipi kullanıyordum normal fanlar soğutamıyordu markasını vs. hatırlamıyorum fakat dandik bir şeydi ona rağmen 60 dereceyi geçirtmiyordu. Bu da güzel bir şeye benziyor yani alınabilir bütçe sınırı yok diye daha büyük bir şey almaya gerek yok gibi.

Bütçe sınırı yoksa Silverstone AR12 önerirdim ama 100 TL artmış fiyatı. Hem ileriye dönük bir yatırımda olurdu. Sadece Phenom için almak baya masraflı olur. Hava Basınç (Air pressure) değeri daha önemli oluyordu işlemci soğutucular için yanlış hatırlamıyorsam. Bu ve CFM değerine bakara tercih yapılabilir. Bir de fanlar 12 cm olursa daha iyi olur. Snowman marka soğutuculara da bakılabilir, insalar öneriyor genelde ama nasıl bir markadır bilmiyorum hiç. Kendim AR12'yi kullanıyorum. ID-Cooling markasının fena olmayan soğutucuları var.

FX 8300 ya da FX 8350 al 1 tane kule tipi soğutucu bir de overclock yap RX 470 bile besler ama anakart overclock kaldırıyor mu? Bir de adam akıllı bir güç kaynağı al.

@Enes Torun

Overclock desteği var gibi yapan bir iki kişi de buldum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı