Phenom II X4 965 ve HD 6850 için kaç Watt PSU Gerekli?

Şimdi bazı konulara açıklık getirelim. Kaç tane parça alacaksın? Sıfırdan mı topluyorsun yoksa elinde bir sistem var ve bu sisteme parça takviyesi mi yapıyorsun? Buna göre belirtirsen sana bütçene göre en ideal parçaları tavsiye ederiz.
İşlemciyi ve ekran kartını değiştirmeyeceğim [diğer parçaları buldum] sadece anakartın uyumlu olmasına ve kaç Watt psu gerektiği için konuyu açtım.

Bence bu saatten sonra 45 nm işlemci alınmaz. Alacaksan FX 4100 al. Hem daha az güç çekiyor, hem daha az ısınıyor hem de 32 nm. Performansları aynı sayılır. Sadece Phenom II X4 oyunlarda en fazla 2 bilemedin 3 fps fark eder. Ben yerinde olsam kesinlikle FX 4100 alırım.

550 Watt 80+ olan bir güç kaynağı yetecektir.

Sanırım birde ASUS M5A97' nin kendine özel overclock programı var. ASUS Bilgisayarımı Ateşle yarışmasından birisinin videosunda görmüştüm.

Evet bende ASUS M5A97 kullanıyorum GIGABAYTE'ın anakartında ısınma problemi vardı ve çok geçmeen bozuldu.

Alacaksan gerçekten hiç düşünmeden alabilirsin. Az ısınıyor ve performansta gayet iyi. Eski anakartımı değiştirince 5-10 FPS bile arttı yani . ( Gigabayte 880 GM-D2H )

BIOS menüsü de çok kullanışlı. Tek tuşa basarak güvenli bir overclock yapabilirsiniz. Gerçi buna gerek duymuyorum ben. Stok fan kullanıyorum çünkü.

Uzun lafın kısası Alma mazlumun ahını alacaksan ASUS al.

İşlemcinin zaten overclock programı var. O yüzden 50 TL daha fazla vermeye gerek duymuyorum :)

Yazılımsal değil, donanımsal tabanlı overclock'tan bahsediliyor. BIOS'ta üç seçenek var. Eco, Normal ve Performance. Performance'a tıklayıp, ayarları kaydedip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sistem otomatik OC yapıyor. Ayrıca anakartın üzerinde EPU yongası mevcut. Bu yonga ile güç tüketimi %40 oranda düşürülebiliyor.

Ayrıca ASUS'un USB 3.0 performansı daha yüksek. UASP ve USB 3.0 Boost teknolojileri var (daha sonra sitede kapsamlı makaleyle anlatılacak).

20 TL daha fazla verip ASUS al derim: TeknoBiyotik: Asus M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart - Anakart - PC Bileşenleri

Yazılımsal değil, donanımsal tabanlı overclock'tan bahsediliyor. BIOS'ta üç seçenek var. Eco, Normal ve Performance. Performance'a tıklayıp, ayarları kaydedip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sistem otomatik OC yapıyor. Ayrıca anakartın üzerinde EPU yongası mevcut. Bu yonga ile güç tüketimi %40 oranda düşürülebiliyor.

Ayrıca ASUS'un USB 3.0 performansı daha yüksek. UASP ve USB 3.0 Boost teknolojileri var (daha sonra sitede kapsamlı makaleyle anlatılacak).

20 TL daha fazla verip ASUS al derim: TeknoBiyotik: Asus M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart - Anakart - PC Bileşenleri

Tamam ozaman asusu alayım.

Aerocool Strike X GT 550W Mid Tower ATX Oyuncu Kasası. Bunlar ve diğer donanımlar için yeter mi?

Amd Phenom II X4 965 3.4GHz Soket AM3 Black Edition
SAPPHIRE HD6850 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11
Asus M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3 SATA3 USB3 ATX

Overclock hayatımda hiç yapmadım da bana AMD overdrive 'dan ve BIOS'tan nasıl yapmam gerektiğini kısa bir şekilde yazarsan memnun olurum.

Max 250 TL monitor önerebilecek varmı?

Kusura bakmayın da OC bilmiyorum fazla. Şimdi BIOS'tan performance yapınca işlemci ve RAM'leri mi oc yapacak? Programla oc yapmama gerek kalmıyacak mı :p

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör olarak şunu alabilirsin:

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 18,5'' S19B150N GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Monitör

OC işi şöyle oluyor. Bilgisayarı açarken ASUS logosu geliyor, DEL'e basıp BIOS Setup'ına girebileceğini söylüyor ve sende öyle yapıyorsun. ^^ Daha sonra karşına UEFI arayüzlü BIOS geliyor. Karşında 3 tane hız ibresi şeklinde 3 seçenek çıkıyor. İlki eco mod. Bu modu seçersen EPU devreye giriyor ve ciddi anlamda güç tasarrufu oluyor ama bu bağlamda sistemin performansı bir nebze azalıyor. Ortadaki normal mod. Bileşenlere hiç dokunulmadan çalışmaları gerektiği şekilde çalıştırıyor. En sondaki ise Performance modu. Buna basında TPU devreye giriyor ve işlemcini otomatik olarak yükseltebileceği en yüksek stabil saat hızına çıkartıyor. İstediğin seçeneği seçtikten sonra ayarları kaydedip reset atıyorsun. Bu kadar basit. ^^ Kasa ve güç kaynağı gayet yeterli.

Monitör olarak şunu alabilirsin:

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 18,5'' S19B150N GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Monitör

OC işi şöyle oluyor. Bilgisayarı açarken ASUS logosu geliyor, DEL'e basıp BIOS Setup'ına girebileceğini söylüyor ve sende öyle yapıyorsun. ^^ Daha sonra karşına UEFI arayüzlü BIOS geliyor. Karşında 3 tane hız ibresi şeklinde 3 seçenek çıkıyor. İlki eco mod. Bu modu seçersen EPU devreye giriyor ve ciddi anlamda güç tasarrufu oluyor ama bu bağlamda sistemin performansı bir nebze azalıyor. Ortadaki normal mod. Bileşenlere hiç dokunulmadan çalışmaları gerektiği şekilde çalıştırıyor. En sondaki ise Performance modu. Buna basında TPU devreye giriyor ve işlemcini otomatik olarak yükseltebileceği en yüksek stabil saat hızına çıkartıyor. İstediğin seçeneği seçtikten sonra ayarları kaydedip reset atıyorsun. Bu kadar basit. ^^

Yani performance yapınca hangi donanımlar OC yapılabilecekse onları otomatik OC yapıyor ve programlarla OC yapmaya gerek kalmıyor. Doğru anlamış mıyım?

Senin kullandığın BenQ GL2230A LED 21.5 inç Monitör nasıl?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı